Szpilka: Amerykanie się nie przewracają

Już jutro podczas gali organizowanej w Hollywood na ringu amerykańskim zadebiutuje były reprezentant polskiej kadry narodowej boksujący w wadze junior ciężkiej Artur Szpilka (4-0, 2 KO).

Więcej o boksie na www.bokser.org ?

Dla 20-letniego "Szpili" pojedynek z leworęcznym Amerykaninem Joshem Harrisem (3-2-1, 2 KO) będzie również pierwszą okazją do zaprezentowania się swoim współpromotorom z jednej z najmocniejszych na świecie stajni bokserskich Seminole Warriors Boxing.

- Byłem już w Stanach na sparingach i wszyscy z Warriorsów widzieli mnie na treningach.- zdradza z rozmowie z bokser.org Szpilka- Teraz będę jednak miał szansę pokazać się w prawdziwej walce - mówi. Ambitny pięściarz nie ukrywa, iż liczy na to, że piątkowy rywal zawiesi mu poprzeczkę naprawdę wysoko, pozwalając na zaprezentowanie pełnej gamy sportowych umiejętności.

- Mam nadzieję, że kibice zobaczą w moim wykonaniu dobry boks i że będę mógł pokazać wszystkie swoje walory. Nie lubię gdy rywal cały czas się cofa, bo wówczas pokazać tego, co naprawdę potrafię, nie mogę.- przyznaje Szpilka- Ale Amerykanie nie przewracają się raczej tak łatwo jak Włosi albo Węgrzy.

Artur Szpilka na zawodowych ringach stoczył do tej pory 4 walki- wszystkie wygrał, w tym 2 przez nokaut.

Rozalski boi się o Adamka? - czytaj tutaj ?

Więcej o: