Szef Ekstraklasy SA: Liga na pewno ruszy w terminie

- Pierwsza kolejka Ekstraklasy na pewno odbędzie się w zaplanowanym terminie - poinformował prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko. Nowy sezon rozpocznie się w najbliższy piątek. W Ekstraklasie nie zagrają zdegradowany Widzew Łódź i ŁKS, któremu nie przyznano licencji.

- Nie dopuszczę do tego, by liga ruszyła w innym terminie. Dla nas obowiązuje ostatni wyrok - ŁKS nie dostał licencji, więc nie może startować w ekstraklasie Cracovia natomiast spełnia wszystkie wymogi i dlatego może stanąć do rywalizacji - podkreślił. Rusko jest przekonany, że podobnych problemów można by uniknąć, gdyby Komisja Licencyjna funkcjonowała przy Ekstraklasie SA, a nie PZPN-ie.

Prezes Ekstraklasy: nie ma siły, która powstrzymałaby ligę przed startem! - Kolejny raz mamy problem z licencjami i zamieszanie tuż przed startem. Do końca nie wiadomo, w jakim składzie liga ma ruszyć i dopiero w ostatniej chwili wszystko staje się jasne. Prosimy już od trzech lat, by PZPN przekazał Ekstraklasie SA Komisję Licencyjną. Znacznie by to uprościło całą procedurę. PZPN pozbyłby się kłopotu, a my potrafilibyśmy znacznie wcześniej zakończyć cały proces licencyjny - uważa.

Prezes Canal Plus, stacji telewizyjnej, która przeprowadzi transmisje z 240 meczów na żywo, a główne spotkania w technologii HD, Bertrand le Guern chciałby by sytuacja z inauguracją ligi była podobna do tej w Anglii.

- Na Wyspach tradycją stało się już, że liga rusza w trzecim tygodniu sierpnia. Chciałbym, by i w Polsce start ekstraklasy w określonym terminie był oczywistością i stał się również pewnego rodzaju tradycją. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będziemy już zastanawiać się nad tym, kiedy dokładnie piłkarze wybiegną na boisko, a wydarzenia z ostatnich lat będziemy tylko wspominać - powiedział.

Canal Plus zamierza uatrakcyjnić piłkarskie relacje. - Przygotowaliśmy nową oprawę graficzną, która dotyczy sposobu przedstawiania składu, bieżącej tabeli, statystyk i wyników meczów. Będą znane już telewidzom magazyny przed ruszeniem kolejnej kolejki i potem jej podsumowanie. Tradycyjnie wybierany będzie piłkarz miesiąca i roku - zapowiedział.

Nowością będzie cykl felietonów "Strefa Euro", w którym śledzony będzie stan przygotowań do Euro 2012. Pierwszą transmisję sezonu 2009/10 Canal Plus przeprowadzi w piątek z Gdańska, gdzie Lechia zmierzy się w derbach trójmiasta z Arką Gdynia.

Mecze pierwszej kolejki Ekstraklasy:

Piątek:

17.45 - Polonia Bytom - GKS Bełchatów

 

20.00 Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Sobota:

15.00 Wisła Kraków - Ruch Chorzów

 

17.00 Jagiellonia Białystok- Odra Wodzisław Śląski

 

19.15 Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków

Niedziela:

 

17.00 Piast Gliwice - Lech Poznań

 

19.15 Korona Kielce - Polonia Warszawa

 

19.15 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Więcej o składzie Ekstraklasy - czytaj na blogu J. Sarzały ?