MŚ w Berlinie. Dwain Chambers pobiegnie na MŚ w Berlinie

Brytyjski sprinter przyłapany w 2003 r. na dopingu został włączony do kadry na zbliżające się MŚ w lekkoatletyce. Pobiegnie na 100 i 200 m.

Trener brytyjskich sprinterów Charles Van Commenee powiedział że z radością wita go z powrotem w drużynie. Chambers w rozegranych w tym miesiącu kwalifikacjach przegrał bieg na 100 m z Simeonem Williamsonem i nie przystąpił do biegu na 200 m tłumacząc się zmęczeniem, co nie przeszkodziło trenerowi włączyć go do drużyny. - Wtedy brakowało mi energii. Teraz miałem 10 dni mocnego treningu i jestem gotowy na MŚ - powiedział sprinter.

Chambers został zdyskwalifikowany w 2003 r. Na dwa lata za używanie sterydu THG. Nie jest zapraszany na największe europejskie mityngi organizowane przez Euromeetings Group, a Brytyjski Komitet Olimpijski zdyskwalifikował go dożywotnio i zabronił udziału w igrzyskach. W tym roku sprinter wygrał jednak Halowe ME w Turynie, gdzie ustanowił rekord Europy w biegu na 60 m (6,42) , a także wygrał biegi na 100 i 200 m podczas Drużynowych ME w Leirii.

Tomasz Majewski o wypadku Christiana Cantwella: Makabra - czytaj tutaj ?

Więcej o: