Rzeczniczka Schumachera o powrocie: Nie mówi nie, ale to mało prawdopodobne

Po wypadku Felipe Massy, kandydatem do zastąpienia Brazylijczyka w najbliższych wyścigach jest były mistrz świata Michael Schumacher. - W tych okolicznościach, Michael chce rozważyć taką możliwość i kategorycznie nie powie ?nie? - powiedziała rzeczniczka Schumachera Sabine Kehm.

- Wszystko zależy od Ferrari. Jeśli wyjdą z taką propozycją, to Michael się zastanowi - powiedziała. Jednocześnie dodała, że taka opcja jest mało prawdopodobna. Za niemożliwą uważa ją menadżer byłego mistrza świata, który stanowczo zaprzeczył, że Niemiec pojedzie w GP Europy w Sewilli 23 sierpnia i w kolejnych wyścigach - To poza dyskusją - powiedział Willi Weber. - Czego byśmy oczekiwali po jego powrocie? Tylko zwycięstw. Tego chciały by obie strony układu, i to może być za dużo jak na jego możliwości - powiedział. Dodał, ze Niemiec mógłby w przyszłości testować bolidy. - Dla wszystkiego innego odpowiedź jest jasna. "Nie".

Według rzeczniczki Schumacher od czasu zakończenia kariery nie wspominał, by chciał wrócić do ścigania się w cyklu GP. - W normalnej sytuacji powiedziałabym, że on jest zadowolony z obecnego życia i nie chce się ścigać. Ale teraz sytuacja jest wyjątkowa. Hipotetycznie jest to możliwe, ale na razie nie chcemy rozpoczynać tej dyskusji - powiedziała.

Niechęć Schumachera do powrotu może być związana z wypadkiem motocyklowym jaki zdarzył mu się w lutym. Niemiec wciąż dochodzi do siebie, a nadwyrężony kark może być zbyt słaby, by wytrzymać przeciążenia w bolidzie.

Massa opuści szpital w ciągu 10 dni - czytaj tutaj ?

Więcej o: