Wypadek Felipe Massy. Lekarz: Kierowca opuści szpital w ciągu 10 dni

- Felipe Massa w ciągu 10 dni powinien opuścić szpital o własnych siłach - powiedział Peter Bazso, lekarz zajmujący się brazylijskim kierowcą.

Peter Bazso, lekarz Felipe Massy powiedział, że kierowca powinien opuścić szpital w Budapeszcie w ciągu dziesięciu dni.

- Moje prognozy są takie, że Massa wyjdzie ze szpitala o własnych siłach. Jeśli wszystko będzie odbywać się tak dobrze jak teraz, to kierowca opuści szpital w ciągu 10 dni - powiedział lekarz.

W poniedziałek wieczorem Massa został wybudzony, ze śpiączki farmakologicznej. Okazało się, że nic nie pamięta i nie wie, dlaczego znalazł się w szpitalu.

- Coraz więcej czasu spędza przytomny. Rozmawia z rodziną i przyjaciółmi. Chcę jednak podkreślić, że mimo znacznej poprawy to nie koniec tej historii. Dalej jego życie może być w niebezpieczeństwie. Rzecz jasna, maleje ono z dnia na dzień - dodał lekarz.

Do wypadku Felipe Massy doszło w końcówce drugiej części sobotnich kwalifikacji przed GP Węgier. Gdy Brazylijczyk zbliżał się do zakrętu numer cztery nieoczekiwanie został uderzony w głowę przez metalowy element zgubiony przez jadącego chwilę przed nim rodaka Rubensa Barrichello z Brawn GP-Mercedes. Kierowca Ferrari stracił panowanie nad bolidem, wyjechał na pobocze i z prędkością ponad 200 km/godz wbił się w barierę ochronną ustawioną z opon. Obecnie przebywa w szpitalu, dokąd został przewieziony z pękniętą kością czaszki oraz wstrząśnieniem mózgu.

F1 nadal niebezpieczna. Gdyby sprężyna uderzyła niżej, Massa by nie żył...

Massa obudził się. Nic nie pamięta ?