F1. Bernie Ecclestone: Fernando Alonso w Ferrari to najlepsze wyjście

- Jeżeli Renault zgodziłoby się puścić Alonso, a Ferrari chciałoby go na jeden wyścig, to byłoby to najlepsze wyjście dla F1, dla GP Walencji, dla wszystkich - powiedział Bernie Ecclestone, szef F1. Z powodu kary dla Renault Fernando Alonso nie będzie mógł wystąpić w barwach tego teamu w najbliższym wyścigu

Szef F1 Bernie Ecclestone powiedział, że ma nadzieję, iż Ferrari zwróci się do Fernando Alonso z propozycją zastąpienia rannego w wypadku Felipe Massy. Hiszpan miałby zasiąść za sterami "czerwonego bolidu" podczas najbliższego Grand Prix Walencji.

- Jeżeli Renault zgodziłoby się puścić Alonso, a Ferrari chciałoby go na jeden wyścig, to byłoby to najlepsze wyjście dla F1, dla GP Walencji, dla wszystkich - powiedział Ecclestone.

To oczywiście czysta spekulacja. Niemniej taki rozwój wydarzeń jest możliwy, bo decyzją FIA ekipa Alonso - Renault nie wystąpi w kolejnym wyścigu. Zespół Fernando Alonso wypuścił Hiszpana z pit stopu wiedząc, że koło w jego bolidzie nie jest zabezpieczone. Po kilkunastu okrążeniach koło w bolidzie kierowcy oderwało się od bolidu. Po kilku minutach Alonso zakończył wyścig.

Co ciekawe kara dotyczy ekipy, a nie zawodnika, więc Hiszpan mógłby wystartować w wyścigu w barwach innego zespołu.

- Alonso w Ferrari w Walencji to świetny pomysł. Ferrari powinno przynajmniej spróbować, dla dobra wszystkich - dodał trzykrotny mistrz świata, Niki Lauda.

Ostatnie słowo w tej sprawie będzie miał szef Renault Flavio Briatore. Jak jednak raportuje hiszpański "AS", Alonso ma zapisane w umowie, że wystąpi we wszystkich wyścigach sezonu.

Reanult wykluczone z GP Europy ?