Walka Gołota - Adamek niemal pewna - bokser.org

Jest już niemal pewne, że jesienią dojdzie do polskiej walki wszechczasów. O możliwym pojedynku Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem krążyło dotąd sporo opowieści, jednak teraz zaczynają one nabierać realnych kształtów.

Jak dowiedziała się redakcja bokser.org, aktualnie prowadzone są już bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie organizacji starcia Adamka z Gołotą, które według wstępnych ustaleń miałoby się odbyć 10 października, najprawdopodobniej w Polsce.

32-letni Tomasz Adamek to były mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBC i aktualny czempion kategorii junior ciężkiej federacji IBF. Dwa tygodnie temu, w walce o obronę mistrzowskiego pasa, znokautował w czwartej rundzie Bobby'ego Gunna. Niebawem Adamka czeka obowiązkowa walka ze Stevem Cunnighamem - numerem 2 wagi juniorciężkiej.

9 lat starszy od "Górala" Gołota czterokrotnie próbował sięgnąć po mistrzowski pas wszechwag, jednak bez powodzenia.

Walka najlepszych polskich pięściarzy elektryzowała polskich fanów boksu, ale ma też swoich przeciwników. Sceptycznie do pomysłu podchodzi obecny trener Adamka Andrzej Gmitruk. - Jeśli mówimy o pieniądzach, to na pewno ta walka zaspokoiłaby zarówno oczekiwania Tomka Adamka jak i Andrzeja Gołoty. Na pewno byłaby tez interesująca dla polskich kibiców.- przyznaje Gmitruk w rozmowie z BOKSER.ORG- Ja jednak patrzę na to z innego punktu widzenia, bo trenowałem kiedyś Andrzeja Gołotę, a teraz trenuję Tomka Adamka i jestem z nim emocjonalnie związany. Zawsze szkoda mi takiej konfiguracji personalnej, gdy dwóch wspaniałych pięściarzy spotyka się, by udowodnić sobie nie wiem co?

Czy Gołota zasługuje na zwycięstwo?

Skrzecz: Adamek nie powinien walczyć z Gołotą! "Ciągle mam jednak nadzieję, że z tej walki nic nie wyjdzie" - pisze na swoim blogu > Maciej Baranowski.

Więcej informacji o boksie na stronie Bokser.org