Czy ktoś pokaże w telewizji mecze Lecha, Legii i Polonii?

Lech, Legia i Polonia grają w czwartek w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. - Rozmowy trwają, szanse na to, że będą transmisje, oceniam na fifty-fifty - mówi Sport.pl Andrzej Placzyński, szef pośredniczącej w sprzedaży praw do transmisji firmy Sportfive.

- Myślę, że mecze Legii i Lecha w końcu ktoś pokaże. Mniejsze szanse są z Polonią Warszawa - dodał Placzyński.

W tym roku po raz pierwszy UEFA zdecydowała się na zbiorcze sprzedanie praw do transmisji z Ligi Europejskiej, ale bez eliminacji. W Polsce prawa te kupił Polsat. - Inne telewizje nie są więc zainteresowane pokazywaniem polskich drużyn, bo jeśli awansują, to ich mecze pokaże Polsat - mówił dwa tygodnie temu Placzyński.

Wtedy zwracał też uwagę na słabych przeciwników. I żaden z obu meczów Legii i Polonii w II rundzie eliminacji nie był w Polsce transmitowany. Spotkania Polonii pokazywał tylko internetowy serwis Kuszotv.pl i strona internetowa klubu.

Tym razem rywale są ciekawsi - Legia zagra z Bröndby Kopenhaga, Polonia z holenderskim NAC Breda. Tylko Lech zmierzy się z mało znanym norweskim Fredrikstad.

- Wszyscy patrzą z polskiej perspektywy, ale trzeba zwrócić uwagę na inne rynki. W krajach, z których pochodzą rywale polskich drużyn, zainteresowanie jest niewielkie. Dziwię się jednak polskim telewizjom, bo u nas te mecze mogłyby mieć wysoką oglądalność - twierdzi Placzyński. - Wszystkie telewizje tłumaczą się brakiem pieniędzy. Ale dla telewizji to nie jest duży wydatek. Mecz Wisły kosztował Polsat tylko tyle, ile zapłacili za produkcję, bo nikt inny nie chciał go pokazać - wyjaśnia Placzyński.

- Nie powiem, z kim rozmawiamy. Negocjacje trwają dziś cały dzień i pewnie będą się toczyły też we wtorek, aż do skutku. Negocjujemy każdy wariant. Gdyby ktoś był transmisją zainteresowany wcześniej, można było ułożyć godziny meczów tak, by na siebie nie zachodziły i mogłaby je kupić jedna stacja - twierdzi.

Wiadomo jednak, że kontrahentom oferowane są pakiety mecz i rewanż.

Legia i Lech zagrają mecze wyjazdowe o godz. 19. Polonia podejmie NAC na Konwiktorskiej o godz. 20.

Więcej o: