MŚ w pływaniu. Melodramatyczno-sensacyjna bohaterka Jessicah Schipper

Pływacy pobili w Rzymie kolejne pięć rekordów świata. Znów rekord świata pobiła 15-letnia Szwedka Sara Sjostroem na 100 m delfinem

Srebro zdobyła Jessicah Schipper, rywalka Otylii Jędrzejczak na tym i na dwa razy dłuższym dystansie. Jessicah jest bohaterką melodramatyczno-sensacyjną. Po igrzyskach w Pekinie, w których ona i Otylia przegrały z dwoma Chinkami, Jessicah rozstała się z 78-letnim wówczas trenerem i jej wychowawcą Kenem Woodsem. Zerwała z nim, bo sprzedał jej plany treningowe chińskiej rywalce. Liu Zige w Pekinie sensacyjnie wygrała, bijąc rekord świata Australijki i to o 1,22 s.

W Rzymie Australijka pokonała srebrną zawodniczkę z Pekinu i zapewne też korzystającą z planów Woodsa - Jiao Liuyang. Ale to wystarczyło tylko do srebra. Młoda Szwedka była bezkonkurencyjna. Obie Chinki i Australijka spotkają się w finale 200 m motylkiem.

Sensacją dnia w Rzymie było odpadnięcie wielokrotnego mistrza olimpijskiego i świata, obrońcy tytułu, rekordzisty świata Aarona Peirsola w półfinale 100 m st. grzbietowym.

Słonimski: Przed Otylią ciężka praca. Ale to już nie mój problem - czytaj tutaj ?

Więcej o: