F1: Prezydent Ferrari pewny wyzdrowienia Massy

Prezydent Ferrari Luca di Montezomolo odwiedził w szpitalu Felipę Massę, który w sobotę doznał poważnego urazu podczas kwalifikacji do GP Węgier. - Jestem pewny, że wyzdrowieje - powiedział

Lekarze boją się o oko Massy ?

- Musimy czekać, ale pierwsze doniesienia są bardzo poztytywne - powiedział prezydent Ferrari na konferencji prasowej. - Ciężko w tej chwili dokładnie określić jego stan, ale jestem pewny, że wyzdrowieje.

- Dzięki Bogu, sytuacja dużo zmieniła się od czasu, gdy odwiedzałem ciężko poparzonego Niki Laudę po wypadku w GP Niemiec w 1976 r. - mówił di Montezomolo, który już wtedy był szefem Scuderii Ferrari.

Rzecznik prasowy szpitala, w którym leży Massa, ogłosił w poniedziałek, że Brazylijczyk porusza już nogami i rękami, i komunikuje się w ten sposób z otoczeniem.

28-letni Massa przeszedł operację czaszki po wypadku podczas sobotnich kwalifikacji. W poniedziałek operujący go neurochirurg, Robert Veres, zdradził, że lewe oko kierowcy doznało pewnych szkód, ale nie da się jeszcze oszacować ich skali.

Kariera Brazylijczyka, który przegrał w ostatnim sezonie mistrzostwo z Lewisem Hamiltonem podczas ostatniego wyścigu, stanęła pod znakiem zapytania.

28-latek został trafiony elementem bolidu Rubensa Barichello z Brawn GP i z prędkością 250 km/h uderzył w zabezpieczoną ścianę toru.

F1 nadal niebezpieczna. Gdyby sprężyna uderzyła niżej, Massa by nie żył... Massa odzyskał świadomość >

Więcej o: