Wypadek Felipe Massy. Uraz oka, co z karierą?

- Felipe Massa doznał urazu oka. Jest jeszcze za wcześnie, by postawić dokładną diagnozę. Dopiero po niej będziemy mogli zdecydować, czy będzie mógł dalej startować w wyścigach - powiedział Robert Veres, neurochirurg, który operował kierowcę Ferrari.

Zobacz wypadek Felipe Massy na Z czuba.tv ?

O stanie Felipe Massy na bieżąco donoszą wielkie agencje informacyjne. Robert Veres - neurochirurg, który operował Felipe Massę, poinformował, że kierowca Ferrari doznał urazu oka.

- Nie wiemy jeszcze na ile poważna jest to szkoda. Dopiero kiedy dokładnie zdiagnozujemy uraz, będziemy mogli zdecydować, czy Massa będzie mógł jeszcze startować w wyścigach. Na razie jest jeszcze za wcześniej na jakąkolwiek decyzję - cytuje lekarza francuska agencja AFP.

Neurochirurg poinformował również, że w tej chwili życiu Felipe Massy nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Mimo tego nie można być jeszcze spokojnym.

- Możemy powiedzieć, że nie ma teraz bezpośredniego zagrożenia życia Felipe Massy, ale komplikacje, które mogą nadejść są w stanie ponownie zagrozić życiu kierowcy - takie słowa lekarza przekazała agencja Reuters

Do wypadku Felipe Massy doszło w końcówce drugiej części sobotnich kwalifikacji przed GP Węgier. Gdy Brazylijczyk zbliżał się do zakrętu numer cztery nieoczekiwanie został uderzony w głowę przez metalowy element zgubiony przez jadącego chwilę przed nim rodaka Rubensa Barrichello z Brawn GP-Mercedes. Kierowca Ferrari stracił panowanie nad bolidem, wyjechał na pobocze i z prędkością ponad 200 km/godz wbił się w barierę ochronną ustawioną z opon. Massa ma pękniętą kość czaszki oraz wstrząśnienie mózgu. Przez dobę przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. W poniedziałek odzyskał świadomość.

F1 nadal niebezpieczna. Gdyby sprężyna uderzyła niżej, Massa by nie żył... Wypadek Felipe Massy. Kierowca już świadomy >

Więcej o: