Transfery. Patrick Vieira wśród życzeń Tottenhamu

- To fantastyczny zawodnik. Wniósłby wiele do drużyny, a jego przyjście byłoby świadectwem siły charakteru - mówi o możliwości transferu Patricka Vieiry trener Tottenhamu Harry Redknapp. Przejście francuskiego pomocnika Interu Mediolan budzi kontrowersje, ponieważ przez 9 lat był on piłkarzem Arsenalu Londyn - największego rywala Tottenhamu.

Trener Tottenhamu Harry Redknapp stara się sprowadzić do klubu Patricka Vieirę. Francuski pomocnik, który występuje obecnie w Interze Mediolan z zamiarem opuszczenia włoskiego klubu nosi się już dawna. Wcześniej jednak nie padały konkretne propozycję z Wysp Brytyjskich.

- Vieira wniósłby do zespołu swój wielki charakter, a także wiele piłkarskich umiejętności - uważa szkoleniowiec angielskiego klubu.

Problemem może być przeszłość Francuza, bowiem Vieira przez dziewięć lat grał w Arsenalu - znienawidzonej przez kibiców drużynie rywala Tottenhamu. Jednak zdaniem Redknappa ta przeszkoda jest do pokonania.

- Patrick byłby fantastycznym wzmocnieniem, a jego gra dla Tottenhamu stałaby się prawdziwym świadectwem siły charakteru. To jasne, że przekonałby do siebie naszych fanów - uważa Redknapp.

To nie jedyny cel transferowy Tottenhamu. W ostatnich dniach wiele mówi się o przyjściu do angielskiego klubu Klaasa-Jana Huntelara i Petera Croucha.

Wszystko o transferach czytaj tutaj ?