F1. Jenson Button: Mam żółtą koszulkę, ale teraz etapy górskie

- Webber szybko odrabia straty. To tak jak z kolarzem, który ma żółtą koszulkę lidera, ale przed nim etap górski, w którym wie, że nie ma szans. Niestety, nic na to nie mogę poradzić - powiedział lider klasyfikacji kierowców F1 Jenson Button z Brawn GP.

Lider F1 Jenson Button obawia się, że jego pozycja z początku sezonu może być podobna do tej, którą miał Rinaldo Nocentini w tegorocznym Tour de France. Kolarz prowadził przez wiele etapów, ale kiedy wyścig wjechał w góry, nie liczył się już w walce o końcowe zwycięstwo.

- Prowadzimy w klasyfikacjach, ale jeśli nic się nie zmieni, to ktoś nas wyprzedzi. To tak jak z kolarzami, którzy mają żółtą koszulkę lidera, ale wiedzą, że kiedy wjadą w góry będą bez szans - mówi Button.

Kierowca Brawn GP prowadzi w klasyfikacji kierowców. W ostatnich wyścigach znacznie zmalała jego przewaga nad drugim w rankingu Markiem Webberem z Red Bulla.

- Straciłem 15 punktów przewagi na Webberem podczas ostatnich trzech wyścigów. To bardzo dużo. Średnia: 5 pkt na wyścig. Jak tak dalej pójdzie, to za cztery GP Webber mnie wyprzedzi. Do końca pozostało jeszcze siedem startów, więc nie mogę czuć się bezpiecznie. W tym momencie jednak nic na to wszystko nie poradzę - mówi Button, który wygrał sześć spośród pierwszych siedmiu wyścigów. W ostatnim, o GP Węgier był siódmy.

Klasyfikacja indywidualna

GP Węgier: Powrót Hamiltona, pech Alonso ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.