Żużel. Karol Ząbik w śpiączce

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu doszło do zderzenia dwóch zawodników. Damian Baliński trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. W gorszej sytuacji jest Karol Ząbik. Jak podaje ?Super Express? żużlowiec został przez lekarzy wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Zobacz wypadek Ząbika - Z czuba.tv?

23 - letni Karol Ząbik, który jeździ w zespole KM Ostrów, wystartował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski na żużlu. Zawody okazały się dla niego pechowe.

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło w 14. biegu. Pod koniec trzeciego okrążenia atakujący po zewnętrznej Damian Baliński zderzył się Ząbikiem. Wychowanek Apatora (Ząbik) nie zostawił miejsca rywalowi przy bandzie i obaj zderzyli się motocyklami. Baliński doznał wstrząśnienia mózgu i rozciął sobie pośladek. Karol Ząbik z urazem głowy wciąż leży w szpitalu, ma silne wstrząśnienie mózgu. Jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- W szpitalu wprawdzie odzyskał świadomość, ale zajmujący się nim neurolog, zdecydował, żeby farmakologicznie wprowadzić zawodnika w sen - donosi "Super Express".

Indywidualnym mistrzem Polski został Tomasz Gollob. To już jego ósmy tytuł w karierze.

Karol Ząbik o karierze: Błędy, presja, zbłądziłem ?

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.