Ronaldo zagra w filmie o konflikcie na Bliskim Wschodzie

Ronaldo weźmie udział w filmie o palestyńskiej dziewczynce, która marzy o spotkaniu brazylijskiego napastnika. Jej życzenie nigdy się jednak nie spełnia - ginie zabita przez minę przeciwpiechotną

Ofiary po walkach kiboli w Hondurasie >>

- Ronaldo potwierdził, że ma umowę z reżyserem z Iranu na film kręcony na terytorium palestyńskim - poinformował rzecznik prasowy Corinthians, w którym na co dzień występuje piłkarz.

Trzykrotny zdobywca nagrody Piłkarz Roku FIFA trafi na plan zdjęciowy 15. września, kiedy to jego klub wybiera się do Palestyny w celu rozegrania tam "pokojowego meczu" z inną brazylijską ekipą, Flamengo.

Corinthians dali już mistrzowi świata z 2002 r. zgodę na pozostanie tam kilka dni dłużej, dopóki nie skończy nagrywać swoich scen.

Film jest oparty na prawdziwej historii młodej dziewczyny, która świetnie grała w futbol, a jej idolem był Ronaldo. Po nadepnięciu na minę straciła nogę, a w konsekwencji umarła.

Sceny byłego zawodnika Milanu, Interu, Realu, Barcelony i PSV Eindhoven mają odtwarzać jego podróż do Izraela i na terytorium palestyńskie, która miała miejsce w 2005 r. Jako ambasador ONZ-u odwiedzał wtedy niepełnosprawne dzieci podczas jednodniowej wizyty na Zachodnim Brzegu Jordanu (Ramallah) i w Tel Awiwie.

Główna cześć zdjęć do filmu, produkowanego przez Irańczyków Mansura Sohrabpoura i Mohammada Latifa, będzie kręcona w Libanie.

Ronaldo wrócił w tym roku do Corinthians po wyleczeniu się z kolejnej poważnej kontuzji kolana, z którą zmagał się będąc w Milanie.

Blatter: Silna liga musi mieć gwiazdy, nie młodzież ?

Więcej o: