Tour de France: Zwycięzca Contador wysłuchał hymnu... Danii

Organizatorzy ceremonii dekoracji zwycięzców Tour de France na Champs-Elysées popełnili fatalny błąd przy wręczaniu pucharu zwycięzcy wyścigu Alberto Contadorowi. Zamiast hiszpańskiego hymnu odegrano duński.

Ceremonia odbyła się na oczach tysięcy kibiców oraz milionów widzów w telewizji. Podczas gdy flaga Hiszpanii była wciągana na maszt, z głośników popłynęła melodia hymnu duńskiego hymnu. Zwycięzca wyścigu Contador od razu zauważył wpadkę organizatorów i powiedział o tym stojącemu obok niego zwycięzcy sprzed lata Bernardowi Hinaultowi. Komentatorzy hiszpańskiej telewizji TVE też zauważyli poważny błąd organizatorów.

Był to ewidentny błąd człowieka. Po chwili z głośników popłynęły ciche przeprosiny oraz właściwy hymn - Hiszpanii. Contador od razu trafił na czołówki duńskich portali internetowych.

W historii wyścigu już wielokrotnie odgrywano hymn Hiszpanii na cześć zwycięzcy. Hymn duński zabrzmiał tylko raz - w 1996 roku Tour de France wygrał Bjarne Riis, obecnie menedżer zespołu Saxo Bank, wielkiego rywala Astany Contadora.

Koronacja Contadora, sprint Cavendisha - czytaj tutaj ?

Więcej o: