Ferguson: Owen strzeli dla mnie mnóstwo goli. 15 w 25 meczach

Trener Manchesteru United Alex Ferguson już wie, ile goli ma strzelić w przyszłym sezonie pozyskany za darmo Michael Owen: ?Mnóstwo?. Szkot podał też jednak dokładniejsze wyliczenia

Betis "doniósł" na Xerez i chce do ekstraklasy >>

Owen przeniósł się za darmo do mistrzów Anglii po kilku kiepskich sezonach spędzonych w Newcastle United. "Sroki" opuściły właśnie szeregi Premier League.

Trener "Czerwonych Diabłów" jest pewny, że Anglik wróci do swojej formy z czasów gry w Liverpoolu i Realu Madryt.

Owen podczas przedsezonowego tournee już dwa razy w trzech spotkaniach znalazł drogę do siatki. Ostatni mecz wyjazdu Manchester zagra w niedzielę z Hangzhou Greentown.

W sobotę na konferencji prasowej Ferguson został zapytany, ile bramek zdobędzie jeszcze 29-latek:

- Mam nadzieję, że mnóstwo - odpowiedział. - Jeśli popatrzeć na jego statystyki, nawet te z dwóch ostatnich trudny lat w Newcastle, to strzelał przynajmniej co drugi mecz - powiedział Szkot. - Jeden na dwa mecze, może spokojnie temu podołać. Jeżeli więc rozegra dla mnie 25 spotkań, to uważam, że strzeli 15 goli - zakończył.

Ferguson dostał 70 mln euro na wzmocnienie drużyny

- To kwota przeznaczona na zakup nowych piłkarzy - powiedział rzecznik prasowy Teshin Nayani. Ferguson niedawno wykluczył dalsze zakupy po nabyciu ekwadorskiego skrzydłowego Antonio Valencii z Wigan za 18,6 mln euro, za 3,5 mln euro pomocnika Gabriela Obertana z Girondins Bordeaux i napastnika Michaela Owena, który przyszedł do klubu jako wolny zawodnik.

Pół tysiąca piłkarzy nie chce być w kadrze Peru ?

Więcej o: