Edson w Koronie Kielce?

- W najbliższych dniach powinniśmy zakończyć rozmowy z jednym piłkarzem i zapewniam, że będzie to hit transferowy. Nazwiska nie zdradzę, ale chodzi o lewego obrońcę z Brazylii - mówi Marek Motyka, trener Korony Kielce. Ten tajemniczy defensor to były piłkarz Legii Warszawa - Edson.

Eklstraklasa.tv: Zobacz jak Edson strzelał dla Legii ?

Brazylijczyk, który spędził w Legii 2 lata i rozegrał 55 meczów w polskiej ekstraklasie, szuka klubu. Ostatnio przebywał na testach w jednym z cypryjskich pierwszoligowców. Wiosną reprezentował barwy brazylijskiego klubu Clube Nautico Capibaribe. - Mamy problem z defensywą, a szczególnie z obsadą lewej strony obrony. Jeśli uda nam się podpisać kontrakt, a jesteśmy tego bardzo bliscy, bo rozmowy prowadzone są w bardzo ciepłym tonie, to będzie ogromne wzmocnienie dla naszego zespołu - przekonuje Motyka.

- Ten piłkarz to "moja sprawka", ale zarząd poparł mój pomysł i teraz razem staramy się go pozyskać - dodaje Motyka. Gdyby Edson trafił do Kielc, mógłby liczyć na najwyższe zarobki w zespole. Obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem Korony jest Krzysztof Gajtkowski, który miesięcznie może liczyć na gaże 40 tys. zł.

Z pieniędzmi dla Brazylijczyka nie powinno być problemu. Miasto Kielce, które jest właścicielem klubu, w czwartek zdecydowało o przekazaniu na konto klubu dodatkowych 2,2 mln zł. - Budżet klubu w ekstraklasie będzie mieścił się w granicach 15-20 mln - zapewnia prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

O hicie transferowym Lecha - czytaj tutaj ?