Transfery: Ibrahimović w Barcelonie. Klub i piłkarz uzgodnili warunki

- Właśnie są sporządzane ostateczne wersje porozumienia. Piłkarz musi przejść testy medyczne i może zostac zaprezentowany kibicom w Barcelonie już w poniedziałek - powiedział dyrektor sportowy FC Barcelona Txiki Berigistain.

Szwed ma przenieść się do Barcelony, a w odwrotnym kierunku powędruje Samuel Eto'o. Według agenta Kameruńczyk już w czwartek uzgodnil warunki kontraktu z Interem. Według mediów dodatkowo Barcelona ma zapłacić Interowi 40 mln euro i wypożyczyć do klubu z Mediolanu Białorusina Aleksandra Hleba.

Już dziś Ibrahimović opuścił zgrupowanie ? Interu w USA i wrócił do Europy. Kluczowe dla porozumienia obu klubów było uzgodnienie warunków kontraktu Eto'o w Mediolanie. Według "La Gazetta Dello Sport" Samuel Eto'o będzie w Interze zarabiał olbrzymie pieniądze. ? Za sezon ma otrzymywać 10 mln euro i dodatkowe 2 mln za każde wywalczone trofeum.

Ibrahimović nie jest jedynym wzmocnieniem Barcelony w ataku. Kataloński klub pozyskał bramkostrzelnego Kerrisona. ? Brazylijczyk w ostatnim sezonie w Palmeiras zdobył 24 bramki. Z kolei Milanowi nie udało się kupić z Sevilli Luisa Fabiano. Brazyliczyk chciał przenieść się do Włoch, ale 14 mln euro oferowane przez Milan ? nie zadowoliło hiszpańskiej drużyny.

Zlatan w Barcy, Eto'o w Interze. Kto lepiej wyszedł na tej wymianie? Ancelotti: Drogba jest niezastąpiony - czytaj tutaj >

Więcej o: