Liga Europejska: Dla Legii i Polonii zaczynają się schody

Obie warszawskie drużyny - Legia i Polonia awansowały do 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej, łatwo pokonując swoich rywali. Jednak kolejni przeciwnicy nie będą już tak łatwi do ogrania, jak Olimpi Rustawi i Juvenes/Dogana. Legia zmierzy się z Broendby Kopenhaga, a rywalem Polonii będzie NAC Breda z Holandii.

NAC Breda z Holandii gładko poradziła sobie z ormiańskim Gandzasarem FC, który powstał dopiero w 2004 roku. W pierwszym meczu Holendrzy wygrali u siebie 6:0, a w rewanżu pokonali gospodarzy 2:0.

Drużyna z Bredy posiada najdłuższą nazwę na świecie - "Nooit opgeven altijd doorzetten, Aangenaam door vermaak en nuttig door ontspanning, Combinatie", co oznacza "Nigdy się nie poddawać, zawsze trwać. Przyjemność z rozrywki i użytek z relaksu". NAC zdobyła jedno mistrzostwo kraju - w 1921 roku. W 1973 zdobyła z kolei puchar Holandii.

Najsłynniejszym byłym zawodnikiem klubu jest reprezentant kraju oraz piłkarz m.in. Celtiku Glasgow, Benfiki Lizbona oraz Feyenordu Rotterdam - Pierre van Hooijdonk, który w dzieciństwie kibicował Bredzie.

W zakończonym sezonie Eredivisie rywal Polonii zajął ósme miejsce.

Legia z kolei zagra z dziesięciokrotnym mistrz Danii - Broendby Kopenhaga. W pierwszym meczu poprzedniej rundy zaskakująco przegrał on u siebie z Florą Tallinn 0:1, mimo zdecydowanej przewagi przez cały mecz. W rewanżu Duńczycy udowodnili już swoją wyższość zwyciężając aż 4:1.

W europejskich pucharach Broendby największe sukcesy odnosiło jednak dawno. W 1991 r. grało w półfinale Pucharu UEFA, a cztery lata wcześniej w ćwierćfinale Pucharu Europy.

Gwiazdami tej drużyny są napastnicy - Morten Rasmussen i mający za sobą występy w Bundeslidze Peter Madsen.

Mecze trzeciej rundy odbędą się 30 lipca i 6 sierpnia. Legia pierwszy mecz rozegra na wyjeździe, natomiast Polonia wpierw podejmie rywala na stadionie przy Konwiktorskiej.

O zwycięstwach Legii i Polonii - czytaj tutaj ?