Transfery. Keirrison de Souza podpisał kontrakt z Barceloną

Dwudziestoletni Brazylijczyk - Keirrison de Souza podpisał kontrakt z FC Barceloną - poinformował oficjalna strona klubu. Młody napastnik w ciągu pół roku gry w Palmeiras, strzelił dla tej drużyny 24 gole.

Zobacz, jak gra Keirrison - na Zczuba.tv ?

Sprowadzenie piłkarza kosztowało 14 milionów euro, jednak najbliższy sezon spędzi on na wypożyczeniu w innym zespole.

Tuż po przybyciu do stolicy Katalonii Keirrison powiedział, że od kiedy był małym chłopcem, nosił Barcelonę w swoim sercu. - Zawsze śledziłem występy Barcelony i wspaniałych brazylijskich piłkarzy, którzy tu grali - powiedział napastnik.

Piłkarz dodał także, że w ciągu najbliższych pięciu lat, kiedy będzie obowiązywał jego kontrakt, ma nadzieję na fantastyczną grę dla Barcy, której chce pomóc w zdobywaniu kolejnych tytułów. - Mam nadzieję, że zdobędę miejsce w drużynie, tak jak inni brazylijscy napastnicy, którzy grali w tym klubie - zakończył Keirrison.

Trener Joseph Guardiola jest bardzo zadowolony ze sprowadzenia tak utalentowanego zawodnika. - On ma świetnie statystyki. Bardzo trudne jest znalezienie dobrego strzelca. Klub zdecydował podpisać się z nim kontrakt, ale wpierw zostanie wypożyczony na jeden sezon - powiedział szkoleniowiec.

Jeszcze nie ustalono, gdzie Keirrison będzie grał po wakacjach.

Piłkarz występował w Palmeiras od stycznia 2009 roku, wcześniej był piłkarzem Coritiby. Już w swoim debiucie udało mu się strzelić dwie z trzech bramek dla swojego zespołu.

Czy Eto'o opuści Barcelonę - czytaj tutaj ?