Formuła 1: Kubica 11. na treningu przed GP Węgier

Robert Kubica zajął 11. miejsce na torze Hungaroring pod Budapesztem, podczas pierwszego treningu przed niedzielnym Grand Prix Węgier. Polak był nawet przez moment na pierwszym miejscu, ale ostatecznie najlepszy czas osiągnął Heikki Kovalainen z McLarena.

Kubica po pierwszym przejeździe miał czas 1:23.915, co dawało mu siódme miejsce. Chwilę później wyprzedził go jednak Mark Webber, który prawie do samego końca nie oddawał prowadzenia.

Doby czas wykręcił także Lewis Hamilton, który także znalazł się przed Polakiem. W rozmowie radiowej ze swoim teamem Kubica przyznał, że już dawno balans jego bolidu nie był tak dobry jak dzisiaj.

Im bliżej było końca treningu, Kubica był coraz niżej w stawce kierowców. Za Webberem i Hamiltonem znalazł się Fernando Alonso, a Polak znajdował się w okolicach 8-10 miejsca. Wymieniono mu także przednie skrzydło na nowe.

Podczas ostatniego okrążenia Hamiltonowi udało się osiągnąć lepszy wynik niż Webberowi, który spadł na drugie miejsce. Chwilę później szybszy od Hamiltona okazał się Nico Rosberg, który ostatecznie znalazł się na drugiej pozycji, gdyż najlepszy czas - 1:22.278 wykręcił Heikki Kovalainen.

Kubica był już nawet siódmy, ale ostatecznie z czasem 1:23.146 znalazł się na 11. pozycji. Jego partner z BMW Sauber - Nick Heidfeld zajął z kolei 12. miejsce.

Wyniki 1. treningu:

Więcej o atmosferze przed GP Węgier - czytaj tutaj ?