Tour de France. Czasówka pod dyktando Contadora

Alberto Contador zmierza pewnie po zwycięstwo w Tour De France. Hiszpan wygrał czasówkę, daleko w tyle zostawił rywali. Bardzo dobrze na etapie spisał się Marcin Sapa. Był 62. - do zwycięzcy stracił ponad trzy minuty, ale wyprzedził wiele kolarskich sław, m.in. Carlosa Sastre, zeszłorocznego zwycięzcę TdF.

Zobacz jak Contador wygrał czasówkę - na Z.czuba.tv ?

Contador popisowo pojechał czasówkę w okolicach Annecy. 40,5 km pokonał najszybciej - w 48 minut i 31 sekund. O trzy sekundy wyprzedził Fabiana Cancellarę. W klasyfikacji generalnej Contador ma już cztery minuty przewagi nad drugim Andym Schleckiem.

Na trzecie miejsce w klasyfikacji wskoczył Lance Armstrong, który nie pojechał rewelacyjnie, ale wystarczająco, by pokonać Franka Schlecka (był 35.).

Marcin Sapa na metę przyjechał z 62. czasem. Polak, który debiutuje w Tour de France może być jednak z siebie zadowolony. Do zwycięzcy stracił nieco ponad trzy i pół minuty, ale etap w okolicach Annecy przejechał szybciej od zeszłorocznego zwycięzcy Carlosa Sastre czy Denisa Mienszowa.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

17.36 Contador wygrywa! Trzy sekundy szybszy od Cancellary! Hiszpan jest o krok od swojego drugiego zwycięstwa w Tour de France. Do końca wyścigu jeszcze trzy etapy.

17.34 Andy Schleck na mecie - jest 20., ale odparł atak Armstronga i utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Czekamy na rewelacyjnego Contadora.

17.30 3 na mecie Frank Schleck traci ponad dwie minuty do najszybszego. Oznacza to, że Armstrong wraca na podium. W tej chwili jest trzeci.

17.27 Armstrong na mecie! 40,5 km przejechał w równe 50 minut, jest w tej chwili 15.

17.24 Rrewelacyjna jazda lidera Tour de France. Na wzniesieniu zyskał 30 sekund. Armstrong opadł z sił. Na mecie może stracić około minuty do zwycięzcy.

17.18 Contador przejechał 25 km trzy sekundy wolniej od Ignetiewa

17.14 Frank Schleck traci już prawie półtorej minuty po 25 km. Armstrong chyba przesadził na pierwszej części czasówki, na drugim punkcie pomiarowym stracił aż 42 sekundy do Wigginsa.

17.12 Wiggins najszybszy też na trzecim punkcie pomiaru czasu. Armstrong jest na podjeździe przed drugim punktem pomiarowym. Na trasie jest już sucho, deszcz przestał padać.

17.07 Rewelacyjnie jedzie lider wyścigu Contador - po 18 km jest najszybszy. 18 sekund zyskał nad drugim Wigginsem. Brytyjczyk na razie najszybszy na drugim punkcie pomiaru czasu.

17.03 Carlos Sastre dojechał na metę 59. To gorzej niż Marcin Sapa, który w tej chwili jest 51. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu Frank Schleck jest 16. Traci aż 44 sekundy do najszybszego Wigginsa. Armstrong jest trzeci ze stratą dziewięciu sekund.

16.57 Armstrong walczy o odzyskanie pozycji na podium. Do pierwszego punktu pomiaru czasu dotarł Kloeden, jest trzeci. A prowadzi Bradley Wiggins. Pierwszy punkt pomiaru czasu zlokalizowany jest na 18 km, drugi 25 km, trzeci na 28,5 km, czwarty na 37 km. Meta jest 40,5 km od startu.

16.51 Na drugim punkcie pomiaru czas zameldował się zeszłoroczny zwycięzca Carlos Sastre. Jest bardzo daleko. Armstrong atakuje pozycje Schlecka. Jedzie rewelacyjnie, bardzo szybko odrabia straty.

16.47 Contador wystartował. A Franco Pellizotti mówi, że deszcz, który padał na trasie bardzo nie przeszkadza. - Zakręty są dość trudne, więc tak czy inaczej trzeba jechać bardzo ostrożnie - mówił Włoch.

16.44 Andy Schleck ruszył, po nim pozostanie już tylko lider Contador.

16.41 Frank Schleck wystartował, trzy minuty przed nim na trasie pojawił się Lance Armstrong. Ametykanin jedzie na razie dość szybko, ale jaki ma czas przekonamy się na pierwszym punkcie pomiarowym.

16.36 Wystartował Kloeden. Do lidera wyścigu traci prawie pięć minut. Za chwilę ruszy Armstrong. Po nim bracia Schleck, a na koniec Contador.

16.31 Lance Armstrong szykuje się powoli do startu. Na trasie jest już Wiggins. Brytyjczyk, który kiedyś startował na torze, uznawany jest za jednego z faworytów jazdy na czas. Eksperci mówią, że na dzisiejszym etapie może sobie wywalczyć nawet podium na koniec wyścigu.

16.26 Zbliżamy się do starty absolutnej czołówki. Ruszył Vande Velde, po nim pojadą kolejno Nibali, Wiggins, Kloeden, Armstrong, Frank Schleck, Andy Schleck a na końcu lider Contador.

16.20 Na trasie Astarloza. To pierwszy kolarz z pierwszej dziesiątki.

16.11 Na trasie jest już zwycięzca Tour de France sprzed roku - Carlos Sastre z teamu Cervelo.

16.05 Prowadzący aktualnie w czasówce Fabian Cancellara przejechał ostatnie 12 km etapu w 11 minut i 20 sekund, co daje mu zawrotną średnią prędkość 63,53 km/h.

16.00 Na mecie pojawił się Denis Mienszow, jest poza pierwszą 40. A na trasie zaczyna powoli padać. Problemem dla kolarzy może być też zmienny wiatr. Jednym kolarzom wieje w plecy innym nie. Piąty na drugim punkcie pomiaru czasu był Cadel Evans.

15.56 Wystartował Rosjanin Aleksander Boczarow. Już na starcie miał problem z zaczepieniem buta. Po nim kolejni zawodnicy będą startować w trzyminutowych odstępach. Na czele bez zmian. Cancellara przed Ignatiewem i Larssonem.

15.48 Nad trasą zbierają się ciemne chmury. Można się spodziewać, że warunki jazdy wkrótce się zmienią. Jeśli zacznie padać, to można oczekiwać, że czasy czołówki nie będą rewelacyjne. Czy dojdzie do większych przetasowań, zobaczymy.

15.38 Na metę dojechał już Gustaw Larsson z Saxo Bank - ma w tej chwili trzeci czas. na czele bez zmian Cancellara. Na trasie Nicolas Roche

15.28 Na trasę ruszyli Christoph Moreau i Nicki Sorensen. Duńczyk wygrał 12. etap tegorocznego Tour de France. Do wielkiej rywalizacji jeszcze sporo czasu. 10. w klkasyfikacji generalnej Astarloza wystartuje o 16.20. Contador zacznie walkę z czasem 27 minut później.

15.15 Zabrieskie na mecie przyjechał z czwartym czasem. Nadal prowadzi Cancellara, za nim są Ignatiew i Millar.

15.00. Bardzo dobrze jedzie Amerykanin David Zabriskie z grupy Garmin - Slipstream, który na 28 km. miał trzeci czas.

14.45. Nad trasą zbierają się ciemne chmury, a synoptycy zapowiadają deszcz, który może spaść późnym popołudniem... A więc wówczas gdy na starcie pojawi się czołówka tegorocznego Tour de France.

14.35. Zmiana lidera. Przewodzącego od dłuższego czasu stawce Ignatiewa zmienił Fabian Cancellara. Szwajcar był lepszy od Rosjanina o12 sek. Lider klasyfikacji Alberto Contador wyruszy na trasę o 16.47.

14.30. Zawodnicy narzekają na trasę. Niby jest płaska ale zmienny wiatr daje się we znaki. Póki co najlepiej poradził sobie z nią Rosjanin, który nadal przewodzi stawce 73 zawodników, którzy dotychczas dojechali do mety. Marcin Sapa jest 19.

14.05. Do mety dojechało już 60 zawodników. Nadal prowadzi Ignatiew. Sapa jest 15.

13.49 Na trasie jest już najlepszy czasowiec Szwajcar Fabian Cancellara.

Ale ma godzinę 40 min straty. Więc nie ma szans na końcowy sukces - relacjonuje dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl Radosław Leniarski ?

13.35. Dotychczas trasę ukończyło 47 kolarzy. Nadal prowadzi Ignatiew, który wyprzedza Holendra Stefa Clementa z grupy Rabobank i Niemca Berta Grabscha z Team Colambia. Marcin Sapa spadł na 12 pozycję.

13.20. Czasówkę kończą kolejni kolarze. Wśród nich kolega z drużyny Marcina Sapy, Włoch Daniele Righi, który na razie zajmuje 31 pozycję. Póki co, nikt nie jest w stanie zagrozić Rosjaninowi. Nie zmienia się także pozycja Polaka, który nadal jest siódmy.

13.10 Na mecie jest już 31 kolarzy, a nadal prowadzi Michaił Ignatiew. Polak Marcin Sapa jest na 7 miejscu.

13.00 - już 27 kolarzy na mecie 40 km trasy wokół Lac d' Annecy. Na razie pierwszy Ignatiew z Team Katiusza. Lider - Alberto Contador - powinien dojechać na metę w Annecy ok. godz. 17.

Najważniejsze pytanie - czy Lance Armstrong - świetny w jeździe na czas - zdoła powrócić na podium Tour de France spychając z niego któregoś z braci Schlecków (Saxo Bank)?

O kłótni w Astanie - czytaj tutaj ?