Transfery. Ancelotti: Drogba jest niezastąpiony. Szewczenko? Zobaczymy...

Trener Chelsea jest bliski przedłużenia umowy z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej o trzy lata. Didier Drogba chciałby zakończyć karierę w Londynie.

Według "Timesa" Didier Drogba obiecał już, że w ciągu najbliższych dni podpisze nową umowę z Chelsea. Szczegóły trzyletniego kontraktu, zgodnie z którym ma zarabiać 120 tys. funtów tygodniowo pozostają jeszcze do ustalenia, ale główne punkty już ustalono. Drogba wielokrotnie w czasie pięciu lat gry w Londynie zapowiadał odejście.

Włoski trener Chelsea Carlo Ancelotti w sparingach próbuje gry z dwoma napastnikami. Twierdzi, że Drogba jest w jego drużynie niezastąpiony, ale nie jest już tak odważny jeśli chodzi o Andieja Szewczenkę, którego zna od lat, jeszcze z czasów pracy w Milanie. - Staramy się stosować strefowy pressing i będziemy kontynuować grę w ten sposób. Didier jest dla drużyny niezbędny. Żaden inny napastnik na świecie nie potrafi grać tak ja on. Rozmawiałem z nim i wiem, że chce zostać - powiedział trener Chelsea. - Z Andriejem rozmawiam codziennie i jego sytuacja jest następująca: Ma kontrakt ważny do końca sierpnia. Wtedy usiądziemy i zastanowimy się co dalej. Nie wiem co będzie, jeśli nie otrzymamy dla niego żadnej oferty - dodał.

Włoch chce sprzedać Ukraińca również dlatego, że planuje "odchudzić" kadrę zespołu, która teraz liczy 27 piłkarzy. - Najlepiej byłoby mieć 23 piłkarzy. Teraz obserwuję wszystkich, by ich lepiej poznać. Ostatecznie piłkarzy będzie mniej, ale jeśli zostaniemy z 24 - 25 piłkarzami, nie będzie problemu - wyjaśnił Ancelotti.

Agent: Mascherano chce odejść z Liverpoolu - czytaj tutaj ?

Więcej o: