Liga angielska. Sven-Goran Eriksson dyrektorem Notts County

Sven-Goran Eriksson wraca na Wyspy Brytyjskie. Szwedzki szkoleniowiec został dyrektorem najstarszego klubu piłkarskiego na świecie Notts County, które występuje obecnie w czwartej lidze.

Od kilku dni mówiło się o negocjacjach Erikssona z jednym z angielskich klubów. Mało kto myślał jednak, że nie chodzi o któryś z zespołów Premier League. We wtorek wieczorem okazało się, że Szwedzki szkoleniowiec dogadał się z władzami najstarszego kluby piłkarskiego na świecie - Notts County, gdzie zostanie dyrektorem drużyny.

- Znajdujemy się w cieniu innych, ale teraz mamy wizję, jak odnieść sukces. Dzięki zatrudnieniu Svena, znów zaistniejemy w piłkarskim świecie. Tę umowę mogę porównać jedynie ze ściągnięciem w latach '40 Tommy'ego Lawtona z Chelsea, który był wtedy najlepszym środkowym napastnikiem w Anglii. Jesteśmy dumni, że Sven się zgodził. To całkiem romantyczna historia - powiedział Glenn Rolley, prezes angielskiego klubu.

Notts County, założony w 1862, przez swoich fanów jest uważany za najstarszy klub piłkarski na świecie. Jednak FIFA oficjalnie uznała, że jeszcze wcześniej powstał zespół Sheffield F.C (1857). Nowa drużyna Erikssona występuje obecnie w czwartej lidze. Szwed według informacji "The Guardian" ma zarabiać tygodniowo 40 tys. funtów. W latach 2001-2006 Eriksson pracował z reprezentacją Anglii. Później zaliczył jeszcze nieudaną przygodę z Manchesterem City. Od czerwca 2008 Szwed był selekcjonerem reprezentacji Meksyku.

Więcej o lidze angielskiej czytaj tutaj ?