Floyd Mayweather Junior: MMA to sport białych!

Uważany do niedawna za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe Floyd Mayweather Jr nie przestaje dostarczać barwnych wypowiedzi w okresie poprzedzającym jego kolejną walkę. Tym razem, w rozmowie z CBS Sports popularny "Pretty Boy" zaatakował mieszane sztuki walki (MMA).

Okazja jest znakomita, bo 19 września pojedynek Mayweathera z Juanem Manuelem Marquezem czeka trudna rywalizacja o sportową widownię telewizyjną z odbywającą się w tym samym dniu galą UFC 103.

być bokserem, potrzeba wielkich umiejętności. MMA jest dla piwoszy, boks jest dla każdego. Nie możesz zdjąć mi butów i koszulki i wrzucić do klatki- tak się robi ze zwierzętami, nie z ludźmi. [...] Przy boksie musisz biegać 8-9 mil, nie boksujesz pięciu rund, tylko dwanaście. [...] Wiemy, kto dominuje w boksie- czarni i hiszpańskojęzyczni zawodnicy. To nie rasizm, po prostu nie ma w pięściarstwie hegemonii białych zawodników. Musieli więc zająć się czymś innym, zrobić coś nowego.- powiedział kontrowersyjny jak zawsze Mayweather.

Więcej na Bokser.org ?