Siatkówka: Sezon reprezentacji bez Michała Winiarskiego!

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Daniel Castellani pechowo zaczął pracę. W lipcu okazało się, że leczenie kontuzjowanego kolana Mariusza Wlazłego przeciągnie się i najlepszy polski atakujący będzie mógł rozpocząć treningi dopiero we wrześniu. Jakby tego było mało, podczas zgrupowania urazu doznał Michał Winiarski, podstawowy przyjmujący kadry.

Zawodnik włoskiego Trentino Volley po zakończeniu sezonu dostał od Argentyńczyka kilka tygodni wolnego na wyleczenie urazów, zwłaszcza kręgosłupa.

Z tego powodu nie został powołany do kadry na Ligę Światową. W połowie czerwca dołączył do kolegów w Spale. Miał jednak pecha, bo uszkodził sobie bark. Pojechał na badania do Włoch, ale na razie ich wyniki utrzymywane są w tajemnicy.

Dowiedzieliśmy się jednak, że wicemistrz Włoch i zwycięzca Ligi Mistrzów (został wybrany na najlepiej blokującego w finałach) ma spore kłopoty, i wiele wskazuje na to, że konieczna będzie operacja. A to oznacza przynajmniej trzymiesięczną przerwę w treningach.

Tymczasem reprezentację czekają wkrótce najważniejsze imprezy w tym roku - w połowie sierpnia w Gdyni eliminacje do mistrzostw świata, zaś na początku września mistrzostwa Europy w Turcji.

Zagumy wraca do kadry - czytaj tutaj ?