Ronaldo i Pellegrini zadowoleni z meczu Realu z Shamrock

- Drużyna gra coraz pewniej, a szybkość i precyzja przyjdą z czasem - ocenił formę drużyny w poniedziałkowym sparingu z irlandzkim Shamrock Rovers trener Realu Madryt Manuel Pellegrini. Real wygrał 1:0.

- To był bardzo pożyteczny sparing. Prosiłem piłkarzy, by starali się grać pressingiem i szybciej podawać piłkę i myślę, że to było widać w meczu - powiedział trener.

Gwiazdą meczu miał być sprowadzony za ponad 90 mln euro Cristiano Ronaldo, ale jednobramkowe zwycięstwo zapewnił Realowi inny nowy zawodnik Karim Benzema. - Jestem trochę przemęczony, bo ostatnio trenowaliśmy trzy razy dziennie. Czułem to podczas gry, ale jestem pewien, że już niedługo moja forma wzrośnie - powiedział Ronaldo po meczu. - Bardzo się cieszę, że jestem w Realu. Nie ma dla mnie znaczenia na jakiej będę grał pozycji. Chcę na razie szybko wkomponować się w zespół - dodał.

Trener Realu zapytany czy Ronaldo może zostać przyćmiony przez Benzemę stwierdził, że trudno ich w ten sposób porównywać. - Obaj zagrali po jednej połowie. Forma Benzemy nie zaskakuje, bo to świetny piłkarz, ale na indywidualne oceny jest jeszcze za wcześnie - stwierdził trener.

Real wygrał 1:0 z Shamrock Rovers - czytaj tutaj ?

Więcej o: