MŚ 2010: Koller, Jarosik i Jiranek wracają do reprezentacji Czech

Jan Koller, Jiri Jarosik i Martin Jiranek, a także Radoslaw Kovac, chcą zagrać w piłkarskiej reprezentacji Czech - ogłosił prezes czeskiej federacji i jednocześnie mianowany przez siebie samego tymczasowy trener reprezentacji, Ivan Hasek

JAk gra Koller? Zobacz na Zczuba.tv >>

Jiranek i Kovac grają dla Spartaka Moskwa, Koller i Jarosik są zawodnikami Krylii Sowietow Samara.

Hasek oglądał mecz ligi rosyjskiej pomiędzy Spartakiem a Samarą i powiedział, że był zadowolony z występu zawodników.

- Cała trójka należała do najlepszych zawodników na boisku - skomentował.

Kovac nie grał w lidze rosyjskiej od czasu, gdy na ostatnie pół roku został wypożyczony do West Ham United - od tego czasu powtarza, że chciałby przenieść się tam na stałe, więc Spartak póki co odsunął go od składu.

Po meczu Hasek spotkał się z piłkarzami w stadionowej loży dla vipów.

- Wszyscy potwierdzili, że są gotowi reprezentować kraj i dlatego znajdują się w szerokiej kadrze na nadchodzący mecz z Belgią - powiedział trener.

Żaden z nich ostatnio w niej nie grał.

Kovac został z niej wyrzucony po tym, jak wziął udział w imprezie po porażce w meczu eliminacyjnym ze Słowacją.

Jarosik i Jiranek grywali wcześniej dla reprezentacji, ale nie było dla nich miejsca w kadrze na ostatnich dużych turniejach.

36-letni Koller ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery po Euro 2008. Do tej pory zagrał dla niej w 90 meczach i strzelił 55 goli.

Trener Hasek objął stanowisko po Franciszku Strace, którego kontakt wygasł z końcem czerwca 2009 r. Pozostali kandydaci wycofali się, więc prezes federacji postanowił przejąć inicjatywę.

- Niezwykła sytuacja wymaga niezwykłkego rozwiązania. To nie jest standardowy krok. Biorę na siebie odpowiedzialność - przyznał Hasek, ogłaszając się trenerem reprezentacji do MŚ 2010. Jego doradcą ma być były trener Czechów, Karel Bruckner.

Polacy zmierzą się na wyjeździe z Czechami w eliminacjach MŚ 2010 10. października 2009 r.

Po sześciu meczach Polska zajmuje trzecie miejsce z 10 pkt. Tyle samo spotkań rozegrali Czesi, którzy mają dwa punkty mniej i są w tabeli tuż pod nami.

Watykan krytykuje FIFA i Blattera ?