Michał Kucharczyk piłkarzem Legii

Stołeczny klub pozyskał nowego napastnika. W poniedziałek oficjalnie podpisano umowę z Michałem Kucharczykiem. Będzie piłkarzem Legii przez najbliższe pięć lat.

Młody napastnik w tym sezonie będzie jeszcze wypożyczony do Świtu Nowy Dwór, z którego sprowadzono go do Legii. - Nauka na pierwszym miejscu. Chcemy, by Michał zdał maturę - powiedział legia.com dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podpisaliśmy umowę z Michałem. Młody napastnik pochodzi z Mazowsza, dlatego bardzo nam zależało aby zagrał przy Łazienkowskiej - dodał.

O Kucharczyka biło się ponoć pół ligi, a szefowie Lecha Poznań mieli deklarować, że przebiją każdą ofertę Legii. Sam piłkarz chciał jednak grać w Legii. - Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Legią. Dla mnie to wspaniała sprawa. Do Legii dołączę przed sezonem 2010/11. Na razie chcę zakończyć szkołę. Kiedy tutaj przyjdę nie będę sam. W legijnej kadrze znajdują się Ariel Borysiuk i Patryk Kamiński, z którymi występowałem w reprezentacji Polski U-19 - powiedział oficjalnej stronie Legii.

Jeszcze kilka tygodni temu dyrektor Trzeciak mówił Sport.pl, że nie wyobraża sobie by Kucharczyk mógł nie przyjść do Legii. - W Nowym Dworze kibicują Legii, on jest kibicem Legii, prezes jest naszym kibicem - tłumaczył wtedy.

Kucharczyk jest królem strzelców grupy łódzko-mazowieckiej III ligi. W dużym stopniu przyczynił się do awansu Świtu Nowy Dwór - w 24 meczach strzelił 24 gole, w tym aż pięć w kwietniowym spotkaniu z UKS SMS Łódź, a dwa razy zaliczył hat tricka.

Mięciel znów strzela - czytaj tutaj ?

Więcej o: