EYOF: Polscy kadeci przegrywają z Holandią

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła zmagania w Olimpiadzie Młodzieży, rozgrywanej w fińskim Tampere. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Rysia przegrali z Holandią 2:3.

Polska - Holandia 2:3 (20:25, 25:23, 25:23, 19:25, 9:15)

Spotkanie należało do wyrównanych. W pierwszej partii Polacy popełnili kilka błędów w przyjęciu, przez co przegrali do 20. W kolejnych dwóch odsłonach górą byli reprezentanci Polski, którzy bardzo dobrze radzili sobie w nerwowych końcówkach, wygranych do 23. W czwartej partii Holendrzy zagrali skutecznie blokiem, dzięki czemu zwyciężyli do 19 i doprowadzili do tie breaka. W nim wyrównana walka toczyła się do czasu zmiany stron, potem inicjatywę przejęli siatkarze z Holandii, którzy wygrali do 9.

- Rzecz rozbijała się o przyjęcie zagrywki. W tym elemencie byliśmy zdecydowanie słabsi od przeciwnika, ale to wynika głównie z tego, że jeszcze nad nim nie pracowaliśmy w większym wymiarze czasu od momentu rozpoczęcia przygotowań. Na razie nastawialiśmy się na zupełnie inne rzeczy i ten element ćwiczymy sobie tutaj niejako w ciężkim boju, czyli podczas meczu. Po prostu takie mamy założenia i musimy sobie dawać radę w trudnych sytuacjach - stwierdził po meczu trener reprezentacji Polski kadetów, Grzegorz Ryś.

Więcej na Reprezentacja.net