Transfery: Frank Lampard daje zielone światło Terry'emu

Frank Lampard broni swojego kolegi z zespołu Chelsea Londyn, podpory defensywy Johna Terry'ego. jego zdaniem nie powinien on być oczerniany za rozważanie przejścia do Manchesteru City, bo ma do tego pełne prawo.

Spekulacje na temat przyszłości 28-letniego zawodnika ciągną się od czasu propozycji złożonej mu przez szejków zarządzających Manchesterem City. Chcą oni zbudować piłkarską potęgę, ale jak na razie kupują tylko napastników (Carlos Tevez, Emmanuel Adebayor i Roque Santa Cruz). Obrońca tej klasy, co Terry jest więc w ekipie niezbędny. Terry nie dementuje plotek, za co jest przez osoby związane z klubem krytykowany.

- Myślę, że ludzie nie powinni krytykować Johna. Nie można mu odebrać tego, co zrobił dla Chelsea. On zawsze będzie legendą - mówi Lampard i przypomina, że on sam także mógł przed rokiem odejść razem ze swoim ulubionym trenerem - Jose Mourinho.

Według mediów Terry po transferze stałby się najlepiej opłacanym piłkarzem na wyspach, bo pochodzący z Abu Dhabi właściciele City mimo kryzysu nie zakręcają klubowi kurka z pieniędzmi. Lampard twierdzi jednak, że Terry jest tej klasy piłkarzem, który nie będzie patrzył na kwestie finansowe, ale możliwość rozwoju piłkarskiego.

Ancelotti: Terry zostaje na 100% - czytaj tutaj ?

Więcej o: