El. MŚ: Polki przegrały z Turcją

Polska po dwóch zwycięstwach z Belgią i Francją awansowała do finałów MŚ w Japonii. W ostatnim meczu grupowym z Turcją Polki przegrały 1:3 (23:25, 19:25, 25:23, 26:28)

Dwa pierwsze sety to zdecydowana przewaga Turczynek, nie wynikająca tyle z wybitnej gry, co z seryjnych błędów Polek. Szwankowało zwłaszcza przyjęcie.

Polskie siatkarki wzięły się do odrabiania strat i wygrały trzeciego seta. W czwartym miały w górze piłkę setową i były naprawdę bliskie, aby doprowadzić do tie-breaka. Zawiodło rozegranie, zabrakło zimnej głowy.

Polki przegrały z Turczynkami 1:3 i zajęły drugie miejsce w swojej grupie. Dzięki temu awansowały do finałowego turnieju MŚ w Japonii.

IV set

26:28. Wielka szkoda. Mieliśmy setbola, piłkę w górze, Turczynki rozpaczliwie broniły. Zabrakło chyba zimnej głowy, rozgrywająca w drużynie Jerzego Matlaka zaczęła dogrywać niedokładnie. Tie-break był w zasięgu. Polki zajmują drugie miejsce w grupie i awansują do finałów MŚ w Japonii.

24:23 Mamy setbola! Świetna kiwka Bednarek nad potrójnym blokiem, a później atakująca Turcji w aut.

21:19 Błędy tureckich atakujących. Trzy punkty z rzędu dla Polek. Czas dla Turcji.

16:17 Turczynki wygrywają długą wymianę i wychodzą na prowadzenie. Trener Matlak prosi o czas i stara się jeszcze zmotywować swoje zawodniczki.

16:14 Dwie dobre akcje Polek. Najpierw świetny podwójny blok, a następnie dobry refleks przy siatce Joanny Kaczor.

Zmiana powrotna. Barańska wraca, Maj schodzi

13:13 Przejście linii trzech metrów przez Turczynkę i jest po 13.

11:13 Turecka rozgrywająca przyspieszyła rozegranie. Czas dla Polski. Trener Matlak: Ile można szarpać? Za każdym razem jak je dojdziecie to oddajecie dwie piłki za frajer. Nie możecie tak.

8:7 Nie pierwszej przerwie technicznej prowadzimy punktem. Na zagrywce jest mocno podająca Barańska. Ostatnią akcję z krótkiej świetnie wykończyła Dorota Pykosz.

5:3 Jest kontra, jest Kaczor, jest dobry atak. Dwa punkty przewagi Polek.

3:2 Bednarek pokazuje, że jest w formie. Złapała na pojedynczym bloku atak z krótkiej.

Polki w końcu się uśmiechają. Zaczynamy czwarty set.

III set

25:23! Udało się. Świetna końcówka Polek, w końcu zaczęły walczyć. Wielkie brawa dla Bednarek, to ona była bohaterką końcówki trzeciego seta. Gramy dalej

23:22 Niesamowita wymiana. Kapitalna gra w obronie polskich siatkarek i spryt Agnieszki Bednarek daje nam punkt

21:21 Świetny blok środkowej, Katarzyny Gajgał! Po 21.

20:20 Było 20:17, jest remis. Czas dla Polski. Trener Matlak: Nie można tak, raz za razem oddajemy im piłkę za frajer.

18:17 Turecka zawodniczka atakuje w aut. Czas dla rywalek Polek.

16:15 Turczynki prowadzą na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie jednym punktem. Za chwilę kluczowy moment meczu. Polki stać na wygranie seta.

13:13 Polki miały trzy punkty przewagi, jednak Turczynki zdołały odrobić straty. Trener Matlak prosi o przerwę.

10:9 Wychodzimy na prowadzenie. W końcu polskie siatkarki wygrywają długie wymiany. Zaczął też funkcjonować blok. Czas dla Turcji.

7:8 Dwa punkty dla Polek. Dobry atak Woźniakowskiej.

5:8 Jeśli Turczynki wygrają dzisiejszy mecz, to głównie dzięki świetnemu przyjęciu. Dwa pierwsze sety to pokazały, a trzeci od początku jeszcze bardziej eksponuje, jak dobrze grają tureckie przyjmujące.

Garść statystyk: Polki mają 21% skuteczności w ataku, 43 % w przyjęciu. W całym meczu straciły 17 punktów wynikających z własnych błędów

II set

19:25. Koniec seta. Turczynki, jak powiedział w przerwie swoim zawodniczkom trener Matlak, przyjmują o wiele lepiej. Polska dobre fragmenty przeplata seriami błędów. Jeżeli w trzecim secie, któraś z siatkarek nie spróbuje wziąć na siebie odpowiedzialności, to Polki przegrają 0:3

18:22 Dwa dobre bloki Polek. Najpierw podwójny, a później pojedynczy Doroty Pykosz. Trener Turczynek prosi o czas.

15:20 Czas dla Polski. Trener Matlak: Nie możecie wdawać się z nimi w walkę, bo one przyjmują od 30% lepiej niż wy. Niech któraś weźmie w końcu na siebie odpowiedzialność. Zobaczymy jak będzie.

15:19 Polki miały piłkę w górze. Bednarek nie potrafiła wykończyć akcji i uderzyła w aut. Dorota Pykosz zastąpiła Agnieszkę Bednarek

13:18 Woźniakowska daleko w aut. Trener Matlak prosi o czas. Tym razem nie krzyczy na zawodniczki.

11:16 Turczynki odjeżdżają. Jeśli Polki nie poprawią zagrywki i gry blokiem to przegrają drugiego seta.

6:8 Ciężko ocenić początek tego seta. Oba zespoły popełniają całą masę błędów. Kto pierwszy uspokoi grę?

5:6 Ciekawe. Polki zdobyły pięć punktów z rzędu, a następnie tyle samo straciły.

4:2 Cztery punkty z rzędu dla Polek. O przerwę prosi trener Turcji. Wyróżnić trzeba zwłaszcza Barańską.

I set

23:25. Turczynki nie dały sobie w końcówce wydrzeć zwycięstwa. Prowadziły przez cały set i zasłużenie go wygrały. Jednak są dziś jak najbardziej w zasięgu Polek, które muszą popełniać mniej błędów w przyjęciu i pewniej atakować

20:22 Kaczor udanie atakuje, polskie przyjmujące stanęły na wysokości zadania. Trener Turcji prosi o czas.

16:21 Błędy w przyjęciu, w rozegraniu. Turczynki powiększają przewagę.

15:18 Kaczor w aut. Trener Matlak prosi o czas

15:16 Kapitalny blok duetu Barańska-Gajgał

14:16 Druga przerwa techniczna. Mogło być gorzej, w kilku ostatnich piłkach pokazały dużą klasę. Jeśli utrzymają tempo to powinny dogonić Turczynki.

13:15 Świetna "kiwka" Barańskiej. Później dobrze ustawiony potrójny blok i już tylko dwa punkty straty

11:14 Mnożą się błędy w polskim zespole. Piłkę daleko w aut posłała Jagieło. Na szczęście nie zawodzi jak na razie Joanna Kaczor.

8:11 Turczynki świetnie blokują. Polki mimo dobrego przyjęcia nie są w stanie na razie doprowadzić do remisu.

6:8 Na pierwszą przerwę techniczną Polskie siatkarki schodzą przegrywając 6:8

Siatkarki awansowały na Mistrzostwa Świata ?