Polskie siatkarki awansowa造 na Mistrzostwa 安iata

Kobieca reprezentacja Polski w siatk闚ce pokona豉 w Rzeszowie Francj 3:0 w kolejnym meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw 安iata 2010. Zwyci瘰two to zapewnia naszej dru篡nie awans na przysz這roczne Mistrzostwa 安iata w Japonii.

Pierwszego seta Polki rozpocz窸y s豉bo - mia造 problemy z przyj璚iem i nie nad捫a造 z blokiem za szybkimi Francuzkami. Rywalkom z kolei dwa razy uda這 si zablokowa nasze siatkarki. Przed pierwsz techniczn Polska przegrywa豉 4:8, ale chwil p騧niej pi耩 punkt闚 z rz璠u da這 nam prowadzenie.

Dobrze atakowa豉 安ieniewicz, asa zaliczy豉 Milena Sadurek. Rywalki pope軟ia造 coraz wi璚ej b喚d闚 - myli造 si w odbiorze i rozegraniu, cz瘰to atakowa造 w siatk. Czasy brane przez szkoleniowca niewiele pomog造 i pierwszego seta nasze siatkarki wygra造 a 25:17.

W kolejnej partii rywalki kompletnie si pogubi造. Sp騧nia造 si w bloku, nie potrafi造 skutecznie odebra naszej zagrywki, przez co czasami nawet nie przebija造 pi趾i na nasz stron. Polki z kolei seriami zdobywa造 punkty, bardzo mocno serwowa造 i ponad 10-punktowa przewaga sprawi豉, 瞠 trener Matlak wprowadzi na boisko zawodniczki rezerwowe.

Przedostatnia akcja by豉 symboliczna - nasza przyjmuj帷a 幢e odbi豉 zagrywk, pi趾a wysokim lobem przelecia豉 nad siatk i spad豉 na lini pomi璠zy przygl康aj帷ymi si jej rywalkami.

Trzeci set by najbardziej wyr闚nany i emocjonuj帷y. Polki zacz窸y rozlu幡ione, przez co rywalki prowadzi造 nawet 12:8. Na szcz窷cie fantastycznie zacz窸a gra Bara雟ka i szybko wyszli鄉y na prowadzenie. 安ieniewicz raz po raz atakowa豉 ze skrzyd豉, ale Francuzkom udawa這 si dobrze gra blokiem. Dzi瘯i temu mia造 pi趾 setow, kt鏎 na szcz窷cie Polska wybroni豉.

Bardzo d逝g i emocjonuj帷 walk na przewagi wygra造 nasze siatkarki, g堯wnie dzi瘯i fantastycznym atakom Bara雟kiej. Z pocz徠ku pi趾i setowe mia造 Francuzki, jednak Polki broni造 z po鈍i璚eniem i uda這 im si zdoby przewag. Sprzyja nam tak瞠 s璠zia, kt鏎y nie zauwa篡, 瞠 pi趾a wychodz帷a na aut dotkn窸a naszego bloku.

Pi趾 meczow wygrali鄉y dzi瘯i nieporozumieniu w szeregach rywalek, co da這 nam awans na Mistrzostwa 安iata w 2010 roku. Najlepsz atakuj帷 w naszej dru篡nie zosta豉 Bara雟ka - zdobywczyni 17 punkt闚. Niedzielny mecz z Turcj b璠zie ju wy陰cznie spotkaniem towarzyskim, ale rywalki z pewno軼i b璠 chcia造 zrewan穎wa si za fina Mistrzostw Europy z 2003 roku, kiedy to przegra造 0:3.