Boks: Włoscy fani zaatakowali ekipę Polaka

- To była zwierzęca agresja tłumu. Było tak gorąco, że nawet reżyser z telewizji Rai Sport uciekł z hali i schował się w swoim samochodzie - mówi Sport.pl Andrzej Wasilewski, szef zawodowej grupy Bullit Knockout Promotions, która jest promotorem Krzysztofa Bieniasa. Polak pokonał w piątek we włoskim Frosinone Svena Parisa. Walka zakończyła się skandalem, bo publiczność zaatakował polską ekipę.

Zobacz końcówkę walki Polaka - Z czuba.tv ?

- Żeby zejść z ringu czekaliśmy na ochronę. Wcześniej wypchnięto nas z miejsc dla VIP-ów - dodaje Wasilewski. Szef Bullit Knockout Promotions podkreśla, że nie chodziło o złe sędziowanie, bo ono było sprawiedliwe dla obu stron.

Kibiców zdenerwowała po prostu porażka ich ulubieńca, lokalnego bohatera Svena Parisa. Frosinone to rodzinna miejscowość Włocha więc hala, w której odbyła się gala wypełniona była oddanymi mu fanami. Włoskie gazety podają, że na galę przyszło ponad 4 tysiące osób.

- Najbardziej agresywna była grupa około 150 kibiców, najprawdopodobniej byli trzeźwi - mówi Wasilewski, który razem z resztą Polaków musiał czekać 30 minut na zejście z ringu. Jak relacjonuje niewiele brakowało do tego, by wieczór zakończył się tragedią.

Sędzia przerwał walkę w 12 rundzie. Włoch żeby nie upaść musiał trzymać się lin otaczających ring. Otrzymał jeszcze kilka uderzeń od Polaka i lekarze znosili go już na noszach. Kibiców rozwścieczyła więc najprawdopodobniej druzgocąca porażka ich boksera. Paris chciał się poddać już po 11 rundzie, ale sekundanci namówili go na dalszą walkę. Kilka chwil później upokorzyły go ciosy Bieniasa.

Polak obronił pas WBO Intercontinental wagi półśredniej, a Parisowi nie udał się rewanż za lutową porażkę. Wtedy nasz zawodnik okazał się lepszy po dziewięciu rundach.

- Paris był wysokiej klasy amatorem, boksował na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach Europy i juniorskich mistrzostwach świata. Jako profesjonalista nie osiągnął jednak takiego sukcesu, na jaki liczyli włoscy fani - pisze o walce na swojej stronie internetowej Graham Houston, znany brytyjski dziennikarz zajmujący się boksem.

Adamek kontra Cunningham - To dobrze? ?

Więcej o: