Niemczyk: Ostrzegałem, że z Belgijkami nie będzie łatwo

- Belgijki są dziś zupełnie innym zespołem, niż chociażby cztery lata temu. Na ostatnich mistrzostwach Europy pokazały, że stają się coraz lepszą drużyną. Przed turniejem w Rzeszowie ostrzegałem, że jeżeli zaprezentujemy się w meczu z Belgijkami słabiej, to będziemy mieć kłopoty - stwierdził w rozmowie dla Reprezentacja.net Andrzej Niemczyk

Reprezentacja.net: Jak to się stało, że Polki musiały się wczoraj tak męczyć z Belgijkami? Przed meczem były przecież zdecydowanymi faworytkami.

Andrzej Niemczyk: - Belgijki są dziś zupełnie innym zespołem, niż chociażby cztery lata temu. Na ostatnich mistrzostwach Europy pokazały już, że stają się coraz lepszą drużyną. Przed turniejem w Rzeszowie ostrzegałem, że jeżeli zaprezentujemy się w meczu z Belgijkami słabiej, to będziemy mieć duże kłopoty.

Tak, ale kadra B zdołała niedawno dwukrotnie pokonać ten zespół...

- Tak, ale podopieczne trenera Błaszczyka grały się z Belgijkami wtedy, kiedy były już przygotowane do Uniwersjady, a ten zespół nie jest jeszcze przygotowany do poważnych zawodów. Turniejem w Rzeszowie kadra trenera Matlaka kończy pierwszy etap przygotowań, którego celem było głównie sprawdzenie tego, jaką formę prezentują poszczególne zawodniczki i przetestowanie najlepszych zestawień personalnych tak, żeby wiadomo było, na kogo należy dalej stawiać. Dopiero po tym turnieju zaczną się właściwe przygotowania - okres ogólny, przygotowania specjalne i stabilizacja formy. Zawodniczki na chwilę obecną nie mają stabilnej formy.

Turniej kwalifikacyjny do MŚ to też jednak ważne zawody...

- To ważna impreza, ale myślę, że po dzisiejszym zwycięstwie nie będziemy mieli większych problemów z uzyskaniem awansu.

Czego możemy spodziewać się dziś?

- Uważam, że Francuzki prezentują o wiele gorszą formę niż Belgijki, Polki powinny więc pokonać je o wiele łatwiej.

A Turczynki?

- Z Turczynkami najprawdopodobniej będziemy grali mecz zaledwie o to, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce, nie będzie miał on więc specjalnego znaczenia.

Jeśli miałby Pan ocenić poszczególne zawodniczki, to kto zawiódł, a kto dobrze si ę zaprezentował?

- Zawiodła Dorota Świeniewicz , która zdobyła tylko cztery punkty, lepiej była tez w stanie zagrać Katarzyna Gajgał . Nie popisała się Pykosz - jeden punkt, to zdecydowanie za mało, na tak dobrze blokującą zawodniczkę. Natomiast Kaczor , Bednarek i Sadurek rozegrały wczoraj całkiem dobre spotkanie.

Więcej na portalu Reprezentacja.net ?

Więcej o: