Transfery. Borussia sprzedała Freia. Będzie na Lewandowskiego?

PRZEGLĄD PRASY: Borussia Dortmund sprzedała Alexandra Freia. To oznacza, że Lech może spodziewać się podwyższonej oferty za Roberta Lewandowskiego - sugeruje "Przegląd Sportowy"

LE: Lech zacznie od Norwegów ?

Napastnik Alexander Frei wraca do FC Basel, gdzie zaczynał swoją karierę. Szwajcarzy musieli zapłacić za zawodnika 4,25 mln euro.

Ponieważ w niemieckim klubie zapewniają, że cała kwota, jaką otrzymają ze sprzedaży, zostanie przeznaczona na transfery, już na początku przyszłego tygodnia Lech Poznań może spodziewać się nowej oferty za Roberta Lewandowskiego. Wcześniej Borussia proponowała za młodego Polaka 2,5 mln euro.

Lech oczekuje jednak kwoty dwa razy wyższej, zwłaszcza, że po sprzedaży swojego lidera, Rafała Murawskiego, poznaniacy niechętnie myślą o rozstawaniu się z kolejnym filarem zespołu.

Klubu nie interesuje przy tym, że Lewandowski najwyraźniej znudził się grą w polskiej lidze i od jakiegoś czasu sugeruje, że chętnie spróbowałby wyzwania zagranicznego.

W ostatnim czasie pojawiały się też pogłoski, jakoby byłym zawodnikiem Znicza Pruszków zainteresowany był również Zenit St. Petersburg i Szachtar Donieck. Lewandowski zdecydowanie woli jednak podróż na Zachód.

Pogorzelczyk: Norweska piłka nie jest nam obca ?

Więcej o: