Legia zagra z Broendby Kopenhaga lub Florą Tallinn

W III rundzie Ligi Europejskiej Legia najprawdopodobniej trafi na Florę Tallinn lub Broendby Kopenhaga. Warszawscy piłkarze muszą tylko obronić w Rustawi trzybramkową zaliczkę z meczu z Olimpi.

W czwartek przy Łazienkowskiej Legia pokonała Olimpi Rustawi 3:0. Za tydzień w Gruzji obie drużyny zagrają rewanż. Jeśli uda się przejść Gruzinów to w kolejnej rundzie legioniści zagrają ze zwycięzcą dwumeczu Flora Tallinn - Broendby Kopenhaga. Pierwszy mecz w Kopenhadze niespodziewanie wygrali estończycy.

Flora istnieje od 1990 r. i jest jednym z trzech czołowych talińskich klubów obok FC TVMK i Levadii, z ktorą w Lidze Mistrzów gra Wisła Kraków. Klub jest wspierany przez rząd Estonii i dzięki temu posiada szereg drużyn młodzieżowych i klubów filialnych. Wychowankiem Flory jest m.in. były bramkarz Potsmouth, Derby i Sunderlandu Mark Poom.

Broandby to jeden z czołowych klubów duńskich. Istnieje od 1964 r. i dziesięć razy wygrywał ligę duńską. W 1996 r. w eliminacjach Ligi Mistrzów Widzew Łódź w dramatycznych okolicznościach pokonał Broendby. Po zwycięstwie w Łodzi 2:1 w Kopenhadze przegrał 2:3.

Prasa po zwycięstwach Legii i Polonii - czytaj tutaj ?

Więcej o: