Prasa po zwycięstwach Legii i Polonii

Piątkowe gazety mimo zwycięstw stołecznych drużyn w eliminacjach Ligi Europejskiej, znacznie korzystniej oceniają występ Legii, która pokonała 3:0 Olimpi Rustawi. Polonia Warszawa wygrała z Juvenes/Doganą 1:0, ale prasa krytykuje ją za brak skuteczności.

Gazeta Wyborcza - "Zwycięstwa Legii i Polonii"

Legia Warszawa pokonała gruziński Olimpi Rustawi 3:0, a Polonia Warszawa Juvenes Dogana z San Marino 1:- w pierwszych meczach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Rewanże za tydzień. Gruzini szansę na korzystny rezultat mieli aż do 72. minuty, gdy drugą bramkę zdobył Tomasz Kiełbowicz. Chwilę wcześniej Anderson Aquino nie wykorzystał rzutu karnego za faul Jana Muchy na Jonatasie.

Dziennik - "Wygrane warszawskich drużyn"

W Lidze Europy Legia pewnie pokonała Olimpii Rustawi 3:0. Taki wynik powinien wystarczyć i rewanż w Rustawi nie powinien nikomu w Warszawie spędzać snu z powiek. Skromną zaliczkę z San Marino przywiozła Polonia, która pokonała Juvenes/Dogana 1:0.

Przegląd Sportowy - "Spokojny lot do Tbilisi", "Skromna zaliczka"

Były chwile grozy, sporo emocji, ale wicemistrzom Polski udało się to, co zakładali przed meczem. Nie stracili gola, sami zdobyli trzy i raczej ze spokojem mogą jechać na spotkanie rewanżowe do Tbilisi.

To miało być łatwe i przyjemne spotkanie, w którym przełamią się napastnicy, a poloniści wygrają na tyle wysoko, by rewanż w Warszawie był już tylko formalnością. No i mogło tak być, bo podopieczni Jacka Grembockiego mieli w starciu z zespołem z San Marino tyle sytuacji, że wynik mógł być dwucyfrowy. Jednak znów razili nieskutecznością.

Polska The Times - "Miły gruziński spacerek piłkarzy Legii Warszawa"

Piłkarze Legii Warszawa nie przemęczyli się wczoraj w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Nie przemęczyli się, bo wysilać się nie musieli. Gruziński Olimpi Rustawvi postraszył przez chwilę piłkarzy Jana Urbana przy łazienkowskiej. Warszawianie wygrali jednak zasłużenie. Stwierdzić, że byli lepsi o klasę, to za mało.

Super Express - "Pogrozili im paluchem", "Czarna rozpacz Czarnych Koszul"

Legia w formie! Legia gromi! Trener Jan Urban obawiał się tego meczu, bo - jak przyznał - Gruzini z Olimpi byli dla niego wielką niewiadomą. Rywal okazał się wymagający, ale to i tak było za mało na "wojskowych", którzy wygrali pewnie 3:0 i są już jedną nogą w III rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej.

Ten mecz nie mógł się zacząć lepiej dla Polonii. Już w 2. minucie spotkania z amatorskim zespołem Juvenes/Dogana z San Marino bramkę zdobył Daniel Kokosińki. Potem już tak dobrze nie było. Ale jeśli "Czarne Koszule" marzą o czymś więcej niż trzecia runda eliminacji Ligi Europejskiej, muszą zdecydowanie poprawić skuteczność.

Fakt - "Pokazali Gruzinom jak się gra w piłkę", "Czarne Koszule raziły brakiem skuteczności"

Legia jest już jedną nogą w kolejnej rundzie Ligi Europejskiej. Polonia wygrała w stylu zostawiającym wiele do życzenia. Jak się spodziewano mecz Polonii Warszawa z drużyną z San Marino Juvenes/Dogana bardziej przypominał spotkanie towarzyskie niż mecz europejskich pucharów.

Z kim mogą zagrać polskie drużyny - czytaj tutaj ?