Śledztwo węgierskiej policji w sprawie agresji węgierskich kibiców

Policja w Budapeszcie poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie ataków, jakie kibole Ferencvarosu przeprowadzili na kibiców Herthy Berlin podczas meczu towarzyskiego

Co najmniej trzech kibiców Herthy doznało urazów. Kilku niemieckim dziennikarzom grożono. Odpowiedzialna za to jest grupa ok. 70 kiboli Ferencvarosu, niezadowolona z porażki swojej drużyny 0:2.

Według lokalnych dzienników, kibole nazywali też Niemców nazistami. Budapesztańska policja zamierza przeprowadzić bardzo szczegółowe śledztwo w tej sprawie.

Klub wystosował już oświadczenie potępiające ataki, jednocześnie uchylając się od odpowiedzialności. Mecz organizował bowiem niezależny promotor.

- Nie możemy zapewnić, że podobne incydenty już nigdy nie będą miały miejsca - powiedział dyrektor sportowy Ferencvarosu, Krisztian Berki. - Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, żeby temu zapobiec.

Policja poinformowała, że zapewniło bezpieczeństwo na zewnątrz stadionu, ale nikt nie poinformował jej o tym, co działo się na stadionie podczas wtorkowego meczu.

Ferencvaros, najbardziej utytułowana ekipa w historii węgierskiej piłki, spadł do drugiej ligi w 2006 r., ale od przyszłego sezonu znów grać będzie w ekstraklasie.

Więcej o: