Hopkins: Adamek kolejną opcją

Były niekwestionowany mistrz świata wagi średniej, uważany aktualnie za najlepszego zawodnika kategorii półciężkiej Bernard Hopkins zbliża się do 45-tych urodzin, jednak deklaruje, że wciąż skłonny jest wrócić na ring. Pod warunkiem, że za kolejną walkę otrzyma satysfakcjonujące go wynagrodzenie Jednym z jego potencjalnych rywali jest Tomasz Adamek

- Zobaczymy czy [telewizja HBO] wyjdzie z odpowiednią propozycją finansową i zmotywuje mnie wystarczająco do powrotu, tak jak zmotywowali Floyda Mayweathera Jr [kiedyś najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe- przyp. red.].- mówi bez ogródek Hopkins.

Choć polscy kibice boksu bardzo liczą, że legendarnego "Kata" uda się namówić na walkę z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Tomaszem Adamkiem, sam zainteresowany wspomina o Polaku jako o "kolejnej opcji", po zwycięzcy planowanego na listopad rewanżowego pojedynku pomiędzy pogromcą wspaniałego Roy'a Jonesa Juniora- Glenem Johnsonem i Chadem Dawsonem- jedynym pięściarzem, który na zawodowym ringu pokonał Adamka.

Według Hopkinsa do jego starcia z Johnsonem, który będzie według niego faworytem w starciu z Dawsonem, może dojść na początku 2010 roku.

Więcej informacji o boksie - czytaj na bokser.org ?