Fernando Alonso chce założyć drużynę kolarską. Na czele Contador

Dwukrotny mistrz Formuły 1 Fernando Alonso planuje założyć drużynę kolarską i na jej czele umieścić swojego rodaka, Alberto Contadora, triumfatora Tour de France z 2007 r.

Alonso coraz bliżej Ferrari ?

Alonso rozmawiał już o tym z Contadorem, który jest zachwycony możliwością wzięcia udziału w projekcie, choć pamięta, że obowiązuje go jeszcze roczny kontrakt z Astaną. Przynajmniej tak sprawę przedstawia "Marca", bo sam Contador nie chce rozmawiać o sprawie.

- Chcę się skupić na Tour de France. Potem porozmawiamy o mojej przyszłości - mówi Hiszpan. - To tylko plotka, mam jeszcze rok kontraktu z Astaną - prostuje kolarz.

Ekipa miałaby być sponsorowana przez jednego z obecnych sponsorów drużyny Alonso, Renault. Typuje się największy hiszpański i jeden z największych europejskich banków, Santander.

Alonso, mistrz świata Formuły 1 z 2005 i 2006 r., był obecny na starcie Tour de Fracne 4 lipca w Monaco. W wyścigu bierze udział Contador.

Kolarz zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej wyścigu z sześcioma sekundami straty do lidera, Włocha Rinaldo Nocentiniego. Dotychczas odbyło się dziewięć etapów tegorocznej edycji, poniedziałek jest dniem przerwy.

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?

Więcej o: