Transfery Manchesteru City: Zamiast Eto'o przyjdzie Adebayor?

Chwilowo ucichła sprawa transferu do Manchesteru City Kamerunczyka Eto'o. Nie oznacza to jednak, że Anglicy rezygnują z pozyskania gwiazdy do linii napadu. Jak dowiedział się Sky Sport, na celowniku Manchesteru znajduje się Emmanuel Adebayor z Arsenalu.

25-letni napastnik reprezentacji Togo gra w drużynie Kanonierów od 2006 roku zdobywając 62 bramki w 142 meczach. Adebayor był już parokrotnie łączony z czołowymi europejskimi zespołami podczas tego okienka transferowego. Zamieszanie przycichło, po deklaracji menedżera Adebayora, że piłkarz nie zamierza odchodzić z Emirates Stadium.

Teraz o pozyskanie reprezentanta Togo zabiegają szefowie Manchesteru City. Jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce dojdzie do rozpoczęcia oficjalnych rozmów. Na miejsce Adebayora, Arsenal miałby pozyskać Marouane Chamakha z Bordeaux.

Manchester City jest jednym z najaktywniejszych zespołów w obecnym okienku transferowym. Klub zasilany petrodolarami zakupił już Garetha Barry'ego i Roque Santa Cruza, a interesuje się takimi graczami jak Carlos Tevez i John Terry.

Była gwiazda Celticu cierpi na nowotwór mózgu ?