Transfery. Chelsea daje 70 mln euro, Carvalho i Deco za Ibrahimovica

Chelsea chce zaoferować Interowi Mediolan za Zlatana Ibrahimovica 70 mln euro plus Ricardo Carvalho i Deco - donosi "News of The World"

Kaka zarobi dla Realu więcej niż Ronaldo ?

Ibrahimovic potwierdził, że rozważa takie przenosiny.

- Jestem w pełni świadomy, że Chelsea mnie chce. To mi pochlebia - powiedział szwedzki napastnik. - To jedna z największych drużyn w Europie, Premier League to jedna z największych lig na świecie - dodał.

Chelsea chciałaby w końcu kupić za kadencji Carla Ancelottiego jakiegoś markowego zawodnika. Jeśli transfer doszedłby do skutku, podwoiłby dotychczasowy klubowy rekord - 34 mln euro za Andrija Szewczenkę z Milanu.

Miliarder Roman Abramowicz jest na to gotowy. Nawet jego przeraża jednak niecałe 12 mln euro, jakie zarabia we Włoszech Ibrahimovic.

- Pieniądze nie są najważniejszą sprawą - szybko skomentował piłkarz. - Swoją decyzję oprę na tym, co będzie dla mnie najlepsze. Tu trzeba zadać pytanie: czy w lidze i zespole, do którego zmierzam, wciąż będę wyjątkowy? Czy mam odpowiednie umiejętności do gry w Premier League? - mówi.

Ibrahimovic zamierza rozmawiać o swojej przyszłości z szefem Interu Massimo Morattim i trenerem Jose Mourinho w najbliższym tygodniu, kiedy drużyna wznowi treningi. Kilka dni później Chelsea wylatuje do USA na czteromeczowe przedsezonowe tournee i już wtedy chciałaby mieć w składzie błyskotliwego Szweda.

Beckenbauer: Perez szastającym pieniędzmi szaleńcem ?

Więcej o: