Beckenbauer: Perez szastającym pieniędzmi szaleńcem

- Zawsze jednak znajdzie się jakiś szaleniec, który będzie szastał pieniędzmi - tak Franz Beckenbauer skomentował próbę ściągnięcia do Realu Madryt Francka Ribery'ego przez Florentino Pereza za 80 mln euro

Kaka zarobi dla Realu więcej niż Ronaldo ?

Franz Beckenbauer krytykował już letnie wydatki Realu Madryt. Teraz "Cesarz" uważa, że pościg madrytczyków za Franckiem Ribery'm jest "śmieszny". Zwłaszcza, że chodzi o bardzo duże kwoty.

Ribery to dla "Królewskich" jeden z najważniejszych celów transferowych. Niedawno klub sugerował poddanie się i poczekanie do przyszłego roku, ale zaledwie kilka dni temu złożył Bayernowi ofertę wartą 80 mln euro za Francuza. Niemcy ofertę odrzucili.

Beckenbauer zapytany o to, co zrobiłby z taką kwotą, odpowiedział: - Miałbym wyrzuty sumienia. Te kwoty są po prostu śmieszne. Zawsze jednak znajdzie się jakiś szaleniec, który będzie szastał pieniędzmi. Aż do zamknięcia okienka transferowego w sierpniu żadnej decyzji nie będzie.

Beckenbauer skrytykował jeszcze wysokość zarobków piłkarzy: - Każdy wie, że z tym coś trzeba zrobić. Nie wydaje mi się, że salary cap zadziała. Jestem jednak pewny, że wkrótce coś się zdarzy. To, co się dzieje, to jakieś wariactwo. Zwłaszcza w czasie kryzysu ekonomicznego, kiedy wielu ludzi boi się utraty pracy i o swój dalszy byt - zakończył Niemiec.

Barcelona chce piłkarza o polskim pochodzeniu ?

Więcej o: