Kaka zarobi dla Realu 100 mln dol. rocznie. Więcej niż Ronaldo

Firma konsultingowa Weber Shandwick Sport wyliczyła, że pozyskanie Kaki przyniesie madryckiemu klubowi 100 mln dol. rocznie. Cristiano Ronaldo zarobi dla Realu Madryt 75 mln dol.

Zdjęcia z prezentacji Benzemy ?

Brazylijski pomocnik Kaka powiedział, że on i Portugalczyk Cristiano Ronaldo są warci olbrzymich pieniędzy, jakie wydał na nich w czerwcu Real.

- Skoro Real Madryt zdecydował się za nas tyle zapłacić, to chyba znaczy, że jesteśmy tego warci, czyż nie? - mówi Kaka. - Pokazaliśmy to naszą grą w ostatnich latach - powiedział w wywiadzie dla "Marki". - To jest sport, w którym płaci się takie kwoty. A zatem zapewne jesteśmy warci takiej inwestycji - dodał 27-latek o sobie i Ronaldo.

Real kupił Kakę z Milanu za 65 mln euro. Za Cristiano Ronaldo zapłacił Manchesterowi United rekordowe 94 mln euro.

- Jeśli chodzi o Cristiano Ronaldo, który jest najdroższym piłkarzem, to udowodnił on, że jest numerem jeden i że jest wart takich pieniędzy - ocenił Brazylijczyk.

W udzielanych ostatnio wywiadach prasowych i telewizyjnych także C. Ronaldo mówił nieskromnie, że jest wart takiej sumy.

Ciężkie pieniądze, jakie wydali "Królewscy" na niedawnych zdobywców nagrody Piłkarza Roku FIFA, wywołały jednak kontrowersje na całym świecie. Prezydent UEFA Michel Platini nazwał te transfery "poważnym wyzwaniem dla idei fair play".

Firma konsultingowa Weber Shandwick Sport wyliczyła, że samo pozyskanie Kaki przyniesie madryckiemu klubowi 100 mln dol. rocznie (sprzedaż koszulek, dochody ze sponsoringu i biletów na mecze).

Ronaldo doda kolejne 75 mln dol. za sezon (a więc mniej).

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu ligi hiszpańskiej Real zmierzy się pod koniec sierpnia na Santiago Bernabeu z Deportivo la Coruna.

Huntelaar jest blisko Stuttgartu ?

Więcej o: