Marcus Groenholm wygrał Rajd Szwecji

Marcus Groenholm (Peugeot 206 WRC) wygrał Rajd Szwecji, drugą eliminację mistrzostw świata. Obrońca trofeum wyprzedził rodaka i kolegę z zespołu Peugeota - Harriego Rovanperę - oraz Hiszpana Carlosa Sainza (Ford Focus WRC).

Fin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi jest zwycięzca rajdu Monte Carlo, jego rodak Tommi Makinen, który z przyczyn technicznych zakończył start w Szwecji już w piątek, na czwartym odcinku specjalnym.

12. miejsce zajęli Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak (Toyota Corolla WRC). Janusz Kulig i Jarosław Baran (Mitsubishi Lancer) uplasowali się 29. miejscu (9. w klasie N), a Paweł i Tomasz Dytko (Mitsubishi Lancer) - 45. (20. w N).