Formuła 1: Zmiany pomogły, choć niewiele. Kubica 14. na treningu

Ulepszony bolid, z nowym dyfuzorem nieco pomógł Robertowi Kubicy. Polak zajął 14. miejsce na pierwszym treningu przed Grand Prix Niemiec. Najszybszy był Mark Webber z Red Bulla.

"Zwycięzca" treningu uzyskał czas 1.33.082. Za nim uplasował się lider mistrzostw świata Jenson Button (Brawn GP; 1.33,463)i Felipe Massa (Ferrari; 1.33,745). Kubica był o ponad 1,5 sekundy gorszy od lidera.

Wynik Webbera potwierdza bardzo dobrą dyspozycję zespołu Red Bull, choć drugi kierowca teamu, wicelider klasyfikacji i nowy ulubieniec publiczności na Nürburgring - Sebastian Vettel miał dopiero ósmy czas. Niemiec miał jednak problemy z elektroniką w bolidzie, przez co stracił dużą część przedpołudniowych zajęć.

Zespół BMW Sauber przygotował na Grand Prix Niemiec pakiet zmian i ulepszeń w bolidzie. - Mamy kilka nowych części, np. dyfuzor, tylne zawieszenie, skorygowane przednie skrzydło, a więc musimy oczekiwać poprawy. Ciężko jednak oceniać, jak wielka będzie. Nie wydaje mi się, że sytuacja wiele się zmieni. - mówił przed treningiem Robert Kubica.

Po pierwszym treningu trudno jeszcze ocenić, czy pakiet przyniósł poprawę. Drugi piątkowy trening rozpocznie się o godzinie 14.

Wyniki pierwszego treningu:

Sprawdź się na torze F1 - zagraj ?