Łukasz Sosin strzela w Lidze Europejskiej

Łukasz Sosin zdobył bramkę dla Anorthosisu Famagusta w meczu pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z Kaerjeng 97. Drużyna Polaka wygrała na wyjeździe 2:1 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek

Zobacz bramkę Sosina z Zczuba.tv ?

Sosin strzelił gola na minutę przed przerwą i po pierwszych 45 min. jego zespół prowadził 1:0. Po godzinie gry na 2:0 podwyższył Frousos, a w doliczonym czasie gry honorowego gola strzelił Fiorani.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn było 5:0 dla Anorthosisu. Polak wtedy bramek nie zdobywał.

Sosin w swoich dwóch sezonach spędzonych w cypryjskim klubie strzelił 41 goli w 56 meczach. Wcześniej przez pięć lat grał w Apollonie Limassol, w którym mógł pochwalić się rekordem 101 goli w 119 meczach. W Polsce występował w Hutniku, Odrze i Wiśle Kraków.

Anorthosis zajął w tabeli dopiero trzecie miejsce za Apoelem i Omonią. Sosin był szóstym strzelcem ligi z dziesięcioma bramkami.