Stare Jabłonki zapraszają

Mistrzowie świata Niemcy Jonas Reckermann i Julius Brink oraz mistrzowie olimpijscy z Aten Brazylijczycy Ricardo i Emanuel wystąpią podczas Pucharu Świata w Starych Jabłonkach 4-9 sierpnia

Niemcy kilka dni temu sprawili niespodziankę, pokonując 2:0 w finale MŚ Harleya Marquesa i Alisona Ceruttiego. Brazylijczycy też zagrają w Starych Jabłonkach, ale najbardziej wyczekiwani będą ich rodacy Emanuel Rego i Ricardo Santos. Bronią tytułu zdobytego przed rokiem, a z pięciu poprzednich edycji zawodów wygrali cztery.

Turniej kobiecy zostanie rozegrany po raz drugi, sukcesu sprzed roku będą bronić Shelda Kelly i Ana Paula Connelly. Zagrają też mistrzynie Polski z zeszłego roku Katarzyna Urban i Joanna Wiatr.

World Tour to najbardziej prestiżowy cykl zawodów w siatkówce plażowej. Suma nagród w najlepszych turniejach sięga 300 tys. dol. W Starych Jabłonkach do podziału będzie po 190 tys. dol. dla siatkarzy i siatkarek, którzy rozegrają 128 meczów. Zagrają na najlepszym piasku testowanym w wyspecjalizowanym laboratorium w Kanadzie przy wypełnionych po brzegi trybunach boiska centralnego mogących w tym roku pomieścić 4,5 tys. osób.

Seksowne siatkarki w Starych Jabłonkach

Na kibiców czekają też atrakcje pozasportowe. W poprzednich latach nad jeziorem Szeląg Mały można było spotkać Gustava Kuertena. Słynny tenisista przyjeżdżał na Mazury, by kibicować swojej przyjaciółce Carolinie Solberg Salgado. W tym roku Brazylijka nie przyjedzie, ale pojawią się Beach Girls z Gran Canarii - najlepsze na świecie cheerleaderki, które w zeszłym roku wywołały furorę, tańcząc w przerwach między meczami.

 

Mazury Open transmisja na żywo - zobacz tutaj  ?

Więcej o: